Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 2d. 11:07

Nuslėptų mokesčių schema – pinigus į Sočį Rusijos įmonei vežiojo miręs žmogus

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Iliustracinė nuotrauka: pinigai

Vilniaus mokesčių inspektoriai demaskavo Lietuvos bendrovę, kuri, turėdama finansinių sunkumų ir skolų, sukurpė schemą, kuria siekė išvengti mokesčių valstybei ir įsipareigojimų kreditoriams. Suklastojusi sandorį su Rusijos bendrove, lietuvių įmonė neva ketino įsigyti žemės sklypą Sočio mieste bei statyti pramonės ir komercijos bazę. Mokesčių inspekcija nustatė, kad prisidengus šia schema, lietuvių bendrovė bandė nuslėpti savininkui išmokėtus dividendus, todėl jai apskaičiavo per 0,6 mln. mokesčių, baudų ir delspinigių.

Mokestinio tyrimo metu Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai, patikrinę metalo dirbinių bei konstrukcijų gamyba ir montavimu užsiimančią bendrovę, nustatė, kad savininkas jai buvo skolingas 2,3 mln. litų. Šia skola bendrovė padengė avansinės įmokos dalį Rusijos įmonei už neva numatomą plėtoti nekilnojamojo turto objektą Sočio mieste. Būtent savininkas ir buvo įgaliotas Lietuvos bendrovės vardu pasirašyti visas sutartis ir kitus dokumentus, susijusius su nekilnojamo turto objektu Rusijoje. Tačiau kasos pajamų orderio kvite, kurį esą išrašė Rusijos bendrovė, Lietuvos įmonės atstovas nenurodytas.

Vilniaus apskrities VMI specialistams minėtas Lietuvos bendrovės savininkas pateikė prieštaringus ir neišsamius paaiškinimus, tvirtino, kad Rusijos įmonei pinigus vežusi ir perdavusi projekto vadovė. Savininkas negalėjo pateikti įrodymų, pagrindžiančių pinigų perdavimo projekto vadovei faktą, kaip ir nurodyti asmenų, su kuriais konkrečiai buvo deramasi dėl projekto Sočio mieste. Vilniaus apskrities VMI išsiaiškino, kad moteris, kuri neva buvo atsakinga už projektą ir į Rusiją vežė pinigus, jau buvo mirusi, o kasos pajamų orderio kvitas išrašytas 3 mėnesiais vėliau.

Bendrovės savininkas atsisakė pasakyti, su kuo iš rusų partnerių jis buvo susitikęs po projektų vadovės mirties. Jis negalėjo pateikti duomenų ir apie realius šios įmonės savininkus, vadovus ir įgaliotus asmenis.

Sandorio tarp Lietuvos ir Rusijos įmonių nebuvo, o Rusijos įmonės pasirašytas kasos pajamų orderio kvitas suklastotas, žemės sklypas Sočyje nebuvo įsigytas, o neva rusams sumokėti 3,3 mln. litų Lietuvos įmonei nesugrąžinti.

Vilniaus apskrities VMI darbuotojai išsiaiškino, kad sandorio tarp Lietuvos ir Rusijos įmonių nebuvo, o Rusijos įmonės pasirašytas kasos pajamų orderio kvitas suklastotas, žemės sklypas Sočyje nebuvo įsigytas, o neva rusams sumokėti 3,3 mln. litų Lietuvos įmonei nesugrąžinti. Bendrovės akcininkas paaiškinime teigė, kad po darbuotojos mirties projekto vykdymas esą buvo sustabdytas. Tačiau jis negalėjo paaiškinti, kodėl net ketverius metus bendrovė, turėdama finansinių sunkumų ir įsipareigojimų bankams ir lizingo bendrovėms, be to, Vilniaus apygardos teismo nutartimi jai iškelta restruktūrizavimo byla, nesiėmė jokių veiksmų, kad susigrąžintų Rusijos bendrovei sumokėtus pinigus.

Vilniaus apskrities VMI pagalbos kreipėsi į Rusijos mokesčių administratorių ir jis patvirtino, kad lietuvių bendrovė į buhalterinę apskaitą įtraukė juridinės galios neturintį kasos pajamų orderio kvitą, nes jį pasirašė niekada minėtoje Rusijos bendrovėje nedirbęs ir įgaliojimo veikti jos vardu neturėjęs asmuo. Maža to, šis asmuo Rusijos mokesčių administratoriui tvirtino, kad parašas ant minėto kasos pajamų orderio kvito yra ne jo. Tai nurodyta apklausos protokole. Rusijos bendrovės vadovai neigia gavę 3,3 mln. litų sumą iš lietuvių bendrovės ir tikina nesudarę jokių sutarčių, pinigai neįtraukti į Rusijos bendrovės buhalterinę apskaitą, atsakingi asmenys teigė nepažįstą lietuvių bendrovės atsakingų asmenų.

Atsižvelgusi į nustatytas faktines aplinkybes, Vilniaus apskrities VMI konstatavo, kad savo veiksmais bendrovė siekė nuslėpti savininkui išmokėtus dividendus ir išvengti jų apmokestinimo. Bendrovei papildomai apskaičiuota 614 tūkst. litų mokesčių, baudų ir delspinigių.

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai apie nelegalią veiklą ir mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min