Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 15:13

Suabejota H.Daktaro kalte dėl Mongolo nužudymo: teismas įpareigojo ištirti naujo liudytojo parodymus

Henriko Daktaro bylos svarstymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Henriko Daktaro bylos svarstymas

Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme nuspręsta įpareigoti teisėsaugą atlikti tyrimą dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių Henriko Daktaro byloje. Suabejota, ar Mongolu pravardžiuotas Rimantas Ganusauskas išties buvo nužudytas taip, kaip iki šiol nustatė tyrėjai. Atsirado naujas liudytojas, kuris tvirtina matęs Mongolą po to, kai šis, bylos duomenimis, jau turėjo būti negyvas.

Su prašymu į generalinį prokurorą atnaujinti tyrimą advokatas Vytautas Sirvydis kreipėsi dar pernai, bet 2019 m. gruodžio 3 dieną Evaldas Pašilis nutarė šį prašymą atmesti.

H.Daktaras yra nuteistas dėl to, kad 1993-iųjų gruodžio 25-ąją su sėbrais atvyko į R.Ganusausko namus ir išvežė jį į mišką Kauno rajone. Ten jau buvo iškasta kapo duobė.

Mongolas dar bandė bėgti, bet du H.Daktaro šūviai į galvą buvo mirtini. Visgi R.Ganusausko kūnas niekada nebuvo rastas, o Daktarų grupuotės vadeiva visą laiką neigė savo kaltę ir tvirtino, kad jo auka išties yra gyva.

Prašyme atnaujinti bylą dėstoma, kad atsirado naujas liudytojas – buvęs R.Ganusausko klasiokas, nepriklausomybės aušroje dirbęs policininku. Jis tvirtina, kad Mongolą buvo sustabdęs prie vairo 1994 metų birželį, jau gerokai po to, kai šis turėjo būti nužudytas. 2019 metų balandį jis raštu išdėstė šį savo liudijimą.

Be šio buvusio pareigūno rašytinių parodymų, H.Daktaras jau anksčiau yra nurodęs daugiau liudytojų, kurie esą matė Mongolą gyvą.

Į argumentus įsigilinusi Vilniaus apygardos teismo teisėja Virginija Pakalnytė-Tamašiūnaitė nusprendė panaikinti generalinio prokuroro sprendimą ir įpareigoti teisėsaugą atlikti tyrimą.

„Byloje nustatyta, kad H.Daktarą pripažįstant kaltu dėl R.Ganusausko nužudymo, iš esmės vadovautasi toje pačioje byloje kaltinamuoju buvusio ir su teisėsaugos pareigūnais bendradarbiavusio Rimvydo Žilinsko parodymais, kad jis matė, kaip H.Daktaras nušovė R.Ganusauską, taip pat kitais – netiesioginiais – įrodymais.

R.Ganusausko kūnas baudžiamojo proceso metu nerastas. Esant tokioms faktinėms aplinkybėms ir atsiradus naujoms aplinkybėms, laikytina, kad reikalinga atlikti jų tyrimą, siekiant nustatyti, ar nėra pagrindo atnaujinti baudžiamąją bylą“, – nutarė teisėja.

Tikėtina, kad prokuratūra to daryti nenorės ir kreipsis į aukštesnės instancijos teismą skųsdama tokį sprendimą, nes tokią galimybę turi.

Pirmą kartą už grotų atsidūrė 19-kos

H.Daktaras Klaipėdos apygardos teismo 2013 metų birželį nuteistas laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausme dėl to, kad 1993–2000 metais vadovavo nusikalstamam susivienijimui.

Jo dalyviai buvo ginkluoti sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, šaunamaisiais ginklais, naudotais ir planuotais panaudoti daromuose nusikaltimuose – nužudymuose, turto prievartavimuose, plėšimuose.

Pirmąsyk už grotų H.Daktaras atsidūrė būdamas 19 metų. Dabar jam yra 61-eri.

1996 metų vasario 3 dieną H.Daktaras buvo sulaikytas prevencine tvarka, o balandžio 1 dieną suimtas ir iš įkalinimo įstaigos paleistas 2001 metais, kai atliko bausmę kitoje byloje.

Kitą kartą suėmimą H.Daktarui teismas skyrė 2008 metų gruodžio 24 dieną, tačiau tada Henytė pasislėpė. Jis sulaikytas Bulgarijoje, netoli Varnos miesto, 2009 metų rugsėjo 4 dieną.

Komentarai: 37

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min