Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nustatyti paminklus Vilniaus centre ištepliojusį įtariamąjį policijai padėjo „Facebook“ vartotojai (nuotraukos, papildyta 14.21 val.)

Teplionė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Teplionė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus policija pradėjo tyrimą ir ieško vandalo, ketvirtadienio naktį sostinės centre nepadoriais ženklais apipiešusio mažiausiai tris paminklus. Policijos praneša, kad tą pačią dieną įtariamasis buvo sulaikytas.

Ketvirtadienio rytą buvo žinoma apie tris paminklus, kuriuos paryčiais išmozojo vandalas. Nepadorių ženklų buvo nupiešta ant Katedros aikštėje stovinčio kunigaikščio Gedimino paminklo, ant netoliese esančio karaliui Mindaugui skirto paminklo ir ant Užupyje esančios angelo skulptūros.

Praeiviams akis badantys piešiniai ant Gedimino paminklo gana greitai buvo nuvalyti. Tuo tarpu atokiau esantis Užupio angelas dar kelias valandas stovėjo ištepliotas. Paminklą vandalas ne tik išpiešė, bet greta teplionės paliko ir termometrą.

„Ką tas termometras simbolizuoja? O ką tas piešinys simbolizuoja? Reikia klausti autoriaus, ką jis tuo norėjo pasakyti“, – gužčioja pečiais policijos pareigūnai.

Vilniaus policija pradėjo įvykio tyrimą ir ieško vandalo. Jau žinoma, kad paminklus jis ištepliojo ketvirtadienį paryčiais, apie 5.30 val.

Papildyta 14.01 val.: Sostinės policija informuoja, kad Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3-iojo policijos komisariato pareigūnai, pradėję ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo, šią popietę nustatė visų trijų paminklų išniekinimu įtariamą asmenį – 22 metų G.Č.

Šiuo metu įtariamasis dar nėra apklaustas – gydymo įstaigoje jam suteikiama būtinoji medicinos pagalba.

Policija dėkoja vilniečiams už aktyvų dalyvavimą ir gausiai teiktą naudingą informaciją, labai padėjusią ieškant paminklų niokotojo.

Papildyta 14.21 val.: 15min.lt šaltiniai teigia, kad įtariamasis atsidūrė psichiatrijos klinikoje. Jį medikai į ligoninę išvežė sulaukę tėvų skambučio.

Įtariamąjį nustatyti policijai padėjo socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai. Vienas tinklo vartotojas policijai pranešė, kad prieš kelias dienas G.Č. „Facebook“ paskelbė įvairių grasinimų. Ketvirtadienį išgirdęs apie apipaišytus paminklus ir pamatęs piešinius, žmogus iš karto įžvelgė G.Č. braižą. Apie tai „Facebook“ vartotojas informavo pareigūnus.

Vilniaus 3-iojo policijos komisariato pareigūnams nuvykus į įtariamojo namus paaiškėjo, kad G.Č. jau išvežtas į psichiatrijos ligoninę. Vaikino tėvai pareigūnams sakė, kad paryčiais grįžęs namo jaunuolis pradėjo pro langus mėtyti daiktus. Įtardami ligos paūmėjimą, tėvai jam iškvietė medikus.

Tuo tarpu policija iš pat ryto peržiūrėjo miestą stebinčių vaizdo kamerų įrašus. Juose užfiksuota, kaip vaikinas teplioja paminklus. Tuo remiantis ir buvo nustatytas laikas, kada skulptūros ištepliotos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min