Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 31d. 17:23

Nuteista moteris, dėl kurios kaltės per avariją Šiauliuose žuvo pirmokė

Šiaulių miesto apylinkės teismas
Evelinos Butkutės nuotr. / Šiaulių miesto apylinkės teismas

Antradienį Šiaulių miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje šiaulietė, 43-ejų metų D.P., buvo kaltinama kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimu. Avarijos Šiauliuose metu žuvo mergaitė.

Kaip rašoma teismo pranešime, šiaulietė už kelių eismo taisyklių pažeidimus anksčiau bausta du kartus. Nors moteris kaltę neigė, teismas konstatavo, kad jos kaltė yra įrodyta.

Tragiška avarija, mieste sukėlusi didelį atgarsi, įvyko 2010 metų rugsėjo 14 dieną, apie pusę šešių vakaro. D.P. vairuojamas automobilis „Mazda 6“ važiavo Vytauto gatve. Kaip vėliau konstatavo ekspertai, moteris artėdama prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, esančios ties 257 namu, nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių, nepasirinko saugaus važiavimo greičio ir neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, kad galėtų stabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties, laiku nesulėtino greičio ir nesustodama prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kliudė į perėją išbėgusią mažametę mergaitę.

Nuo smūgio pėsčioji buvo nublokšta į priešpriešinio eismo juostą, kurioje mergaitę dar sykį kliudė priešpriešiais važiavęs automobilis „VW Golf“.

Pirmokė nuo patirtų traumų mirė įvykio vietoje.

Ekspertai konstatavo, kad minėtoje vietoje, kur ir įvyko tragedija, leistinas greitis buvo viršytas 26 kilometrus per valandą. Kaltinamoji D.P. teisinosi, kad greičio tądien ji neviršijusi, o mergaitė į važiuojamąją dalį išbėgusi labai staigiai.

Teismas šiaulietės argumentus atmetė nurodydamas, kad ekspertų išvadose pateikti skaičiai yra ne kaltinamosios pusėje: „Mazda 6“ automobilio stabdymo žymė yra 35 metrai, tai parodo, kad kaltinamoji neįvertino važiavimo sąlygų ir pasirinko aiškiai netinkamą greitį.

Taip pat teismas atmetė kaltinamosios parodymus, kad įvykio metu jai matomumą užstojo ant perėjos stovėjęs didesnis automobilis.

Už padarytą nusikaltimą D.P. nuteista kalėti 4 metus, bausmės vykdymas jai atidėtas dvejiems metams. Ji įpareigota per visą bausmės vykdymo atidėjimo terminą be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.

Taip pat moteriai atimta teisė vairuoti autotransporto priemones 3 metams, šis terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nuteistoji žuvusios mergaitės tėvams turės atlyginti daugiau kaip 170 tūkstančių litų turtinę ir neturtinę žalą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min