Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 23d. 16:14

Nuteista organizuota grupuotė, užsiėmusi sukčiavimu

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

2011 m. lapkričio 23 d. Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje A.I., L.S., R.S. ir R.K. pripažino kaltais padarius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse.

Teismas nustatė, kad nuteistieji, būdami organizuotos grupės nariai, veikdami išankstine tiesiogine tyčia, pasiskirstę vaidmenimis ir užduotimis, pagamino, laikė ir panaudojo netikrus dokumentus, įgijo didelės vertės svetimą turtinę teisę ir pasikėsino įgyti didelės vertės svetimą turtą.

Nuteistasis A.I. pripažintas organizatoriumi, koordinavusiu ir vadovavusiu organizuotos grupės veiklai, o kiti nuteistieji – vykdytojais. Teisminio nagrinėjimo metu pasitvirtino ikiteisminio tyrimo metu nustatytos aplinkybės, kad organizuotos grupės nariai žinodami, jog Vilniuje, Lazdynų mikrorajone esantis butas priklauso A.S., kurio buvimo vieta buvo nežinoma, ir šio buto paveldėjimo procedūra nėra baigta, be turto savininko žinios ir sutikimo, neteisėtai disponuodami svetimais dokumentais, vienam iš organizuotos grupės narių – R.S. notarų biure prisistačius ir veikiant kito asmens vardu, Alytaus mieste notarų biure pagamino netikrą įgaliojimą. Pagal jį buto savininkas neva įgaliojo kitą asmenį – organizuotos grupės narį tvarkyti visus su buto paveldėjimo procedūra susijusius klausimus bei vėliau šį butą parduoti. Šio netikro įgaliojimo pagrindu organizuotos grupės nariai Vilniaus mieste viename iš notarų biurų įgijo buto paveldėjimo dokumentus ir internete paskelbė apie buto pardavimą.

Teismas nuteistiesiems paskyrė realias laisvės atėmimo bausmes. A.I. nuteistas subendrinta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, tokio pat dydžio bausmė paskirta nuteistajam L.S., nuteistajam R.S. paskirta 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o R.K. nuteistas laisvės atėmimu vieneriems metams. Kadangi L.S. buvo neatlikęs bausmės pagal ankstesnius teismo nuosprendžius, subendrinus bausmes, jam paskirta galutinė subendrinta 6 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min