Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistą Panevėžio teisininką D.Balčiūną pasmerkė ir Aukščiausiasis Teismas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjo nuteistojo panevėžiečio Dariaus Balčiūno ir jo gynėjo kasacinius skundus dėl 2016 m. vasario mėn. Panevėžio apygardos teismo ir 2015 m. rugpjūčio mėn. Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžių.

Aukščiausiojo Teismo sprendimu, kuris yra galutinis ir neskundžiamas, panevėžietis teisininkas pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 1 883 eurų bauda.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

D.Balčiūnas buvo kaltinamas, kad, dirbdamas vieno Panevėžio advokato padėjėju, t. y. būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, pasinaudojo savo tarnybine padėtimi ir klientei žadėjo už atlygį paveikti teisėją, kad būtų priimtas jai palankus sprendimas. Kad už administracinį teisės pažeidimą teismas skirtų švelnesnę nuobaudą, D.Balčiūnas iš klientės reikalavo pustrečio tūkstančio litų, žadėdamas šiuos pinigus neva perduoti teisėjai kaip kyšį.

Kai klientė nurodė, jog neturi reikalaujamos sumos, D.Balčiūnas pasiūlė pinigus fiktyviai paskolinti, t. y. už pasirašytą skolos raštelį savo lėšomis atsilyginti teisėjai.

Gavę minėtos klientės pranešimą, STT Panevėžio valdybos pareigūnai šį teisininką sulaikė. Šiais metais teismai jau išnagrinėjo 11 STT Panevėžio valdybos tirtų korupcinių bylų ir 14 asmenų pripažino kaltais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min