Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteista už nebūtą nusikaltimą pranešusi ir apgaule mobilųjį telefoną įgijusi mergina

Teismo salė
Teismo salė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė nuosprendį D.K. (gimusi 1990 m.) už pranešimą apie nebūtą nusikaltimą, melagingų parodymų davimą bei sukčiavimą ir skyrė jai 5 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant ją be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos ir 390 litų baudą.

Kaip informuoja teismo atstovas spaudai, D.K. nuteista už tai, kad 2010 metų kovo 12-ąją Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą, jog maršrutiniame autobuse iš rankinės buvo pagrobtas mobiliojo ryšio telefonas „Nokia E90-I" su SIM kortele, 1700 Lt vertės, mobiliojo ryšio telefono dokumentai ir pakrovėjas, dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame, būdama pripažinta nukentėjusiąja, ji davė melagingus parodymus apie nusikalstamą veiką.

Taip pat ji nuteista už tai, kad apgaule, t.y. pranešusi apie nebūtą nusikaltimą, iš policijos pareigūnų įgijo svetimą mobiliojo ryšio telefoną „Nokia E90-I" su pakrovėju, priklausantį nukentėjusiajam T.V.

Teisme D.K. paaiškino, kad praėjusių metų kovą jos sugyventinis į namus parnešė mobiliojo ryšio telefono dėžutę, kurioje buvo telefono naudotojo instrukcija ir užrašytu IMEI numeriu. Kovo 11-ąją iš tiesų autobuse iš jos buvo pagrobta rankinė, su joje buvusiais 52 litais. Vakare jai kilo mintis parašyti pareiškimą į policiją apie tai, kad pagrobtoje rankinėje buvo ir tas telefonas, kurio dėžutę į namus buvo parnešė sugyventinis.

Kitą dieną ji parašė pareiškimą policijai, telefono dėžutę, ant kurios buvo nurodytas aparato IMEI numeris, buvo atsivežusi su savimi. Policijos pareigūnams ji pasakė, kad telefoną buvo nusipirkusi prieš kelias dienas internetu. Ji tikėjosi, kad policijos pareigūnai ras telefoną, grąžins jai ir ji vėliau galės jį parduoti. Kai pareigūnai jai pernai balandį grąžino telefoną, ji tą pačią dieną internetu pardavė telefoną su dėžute ir naudojimo instrukcija už 350 litų nepažįstamam vyrui.

Nukentėjusysis T.V. paaiškino, kad jis „Omnitel“ salone įsigijo telefoną, lauke jį ir visus priedus išsiėmė iš dėžutės, kurią su angliška ir rusiška instrukcijomis išmetė į šiukšlių dėžę. Vėliau jam policijos pareigūnai pranešė, kad telefonas yra vogtas ir jį paėmė.

Teismas iš nuteistosios nukentėjusiojo naudai priteisė 1600 litų turtinės ir 200 litų neturtinės žalos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min