Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistajam, pakėlusiam ranką prieš pareigūną, pradėtas ikiteisminis tyrimas

Grotos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Marijampolės pataisos namuose atliekančiam bausmę nuteistajam M.G., gimusiam 1990 m., pradėtas ikiteisminis tyrimas už incidentą su pareigūnu, teigiama Kalėjimų departamento išplatintame pranešime spaudai.

Vakar, apie 10 val., Marijampolės pataisos namuose socialinės reabilitacijos srityje dirbančiam pareigūnui nuteistasis M.G. kumščiu sudavė į veidą. Nuteistasis buvo sulaikytas, sulaikymo metu – nesipriešino. Įvykio aplinkybės tiriamos.

M.G. yra gimęs Rusijoje, Rusijos pilietis, išsilavinimas nežinomas, anksčiau teistas 4 kartus, šiuo metu nuteistas 2009 m. pagal LR BK 284 str. 1 d. (viešoje vietoje įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį arba tvarką). Susumavus bausmes į laisvę jaunuolis turėjo išeiti 2015 m.

Teismas, įvertinęs įvykio aplinkybes, spręs, kokią bausmę paskirti už minėtus neteisėtus veiksmus. Už pasipriešinimą pareigūnui Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki trejų metų. Šalia to kartais teismas paskiria atlyginti ir neturtinę žalą.

Nuteistasis bus perkeltas į Lukiškių tardymo izoliatorių–kalėjimą, kur bausmę atliks griežtesnėse sąlygose. Teismas, įvertinęs įvykio aplinkybes, spręs, kokią bausmę paskirti už minėtus neteisėtus veiksmus. Už pasipriešinimą pareigūnui Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki trejų metų. Šalia to kartais teismas paskiria atlyginti ir neturtinę žalą.

Pasak Kalėjimų departamento atstovės spaudai Vilmos Budėnienės, šiais metais tai jau devintas kartas, kai Marijampolės pataisos namuose atliekantys bausmę nuteistieji pasipriešina, atsisako vykdyti pareigūnų nurodymus, grasina ar keršija čia dirbantiems pareigūnams. Trims pareigūnams konstatuoti nežymūs sveikatos sutrikdymai. Visais atvejais buvo/yra vykdomi ikiteisminiai tyrimai. 5 nuteistiesiems jau prailgintas bausmės atlikimo laikas: vienam bausmė pailgėjo 2 metais, dviems – 1 metais ir 6 mėn, vienam – 1 m. ir 5 mėn, dar vienam teismas skyrė 8 mėn. bei priteisė pareigūnui atlyginti moralinę/neturtinę žalą ( 2000 litų ).

Kaip teigia Marijampolės pataisos namų direktorius Tadas Klusevičius, nuteistasis, vakar sudavęs smūgį pareigūnui, yra nelinkęs laikytis nustatytos tvarkos, kategoriškai neigia padaręs nusikalstamą veiką. Anksčiau atlikinėjęs bausmę Pravieniškėse jis buvo sumušęs kitą nuteistąjį. Šiuose pataisos namuose bausmes atlieka asmenys, padarę sunkius ir labai sunkius nusikaltimus. Iš šiuo metu čia kalinčių 1205 nuteistųjų – už nužudymus atlieka bausmę apie pustrečio šimto, 70 – už labai sunkius nusikaltimus, 61 – už įžaginimus. Dauguma sistemiškai pažeidinėja tvarką. Be to, per keletą metų Marijampolės pataisos namuose nuteistų asmenų padidėjo trečdaliu. Jeigu 2008 m sausio 1 d. čia buvo laikoma daugiau kaip 800 nuteistųjų, tai šiemet skaičius yra didesnis nei 1200.

Pasak Marijampolės pataisos namų direktoriaus, imamasi visų įmanomų prevencinių priemonių, kad tokių incidentų būtų kuo mažiau.

Kalėjimų departamento duomenimis, iki 2010 m. rugpjūčio 17 d. Lietuvos pataisos namuose yra užregistruota 30 išpuolių prieš pareigūnus ir kitų incidentų, iš jų 29 atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai, vienu atveju – tarnybinis.

Bet kokio fizinio smurto prieš pareigūną, atliekant jam pavestas tarnybos funkcijas, grasinimo jam ar jo įžeidimo atveju laisvės atėmimo vietose pradedamas ikiteisminis tyrimas.

Pasipriešinimai dažniausiai įvyksta pareigūnams neleidžiant paimti draudžiamų turėti daiktų, siekiant išvengti asmens kratos, atsisakant vykdyti pareigūno nurodymus, kerštaujant, siekiant išvengti atsakomybės ir kt. Buvo atvejis, kai fizinį smurtą prieš pareigūną nuteistasis panaudojo tada, kai pareigūnas bandė apginti kitą nuteistąjį.

Iki rugpjūčio 17 d. teismai už nusikalstamus veiksmus prieš pareigūnus laisvės atėmimo bausmėmis jau nubaudė 16 nuteistųjų. Pagrindinė teismų skiriama bausmės rūšis – terminuotas laisvės atėmimas (svyruoja nuo 8 mėnesių iki 2 metų, dažniausiai skiriama 1 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė).

Išpuolių metu nukentėjo 30 pareigūnų. Jie patyrė nežymius sveikatos sutrikdymus, jiems buvo sukeltas fizinis skausmas, padaryta neturtinė žala.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min