Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistam kaliniui prabudo sąžinė ir jis papasakojo apie dar vieną savo nusikaltimą

Kalinys išėjo į laisvę
Martyno Vidzbelio/„Scanpix nuotr“. / Kalėjimo kameroje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nuteisė T.R. (gim. 1985 m.), kuris atlikdamas bausmę pataisos namuose pats raštu kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus ir pranešė, jog būdamas laisvėje yra padaręs dar vieną nusikaltimą. Nuoširdžiame prisipažinime T.R. išsamiai papasakojo nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes ir paaiškino, kad išėjęs į laisvę nori pradėti normalų gyvenimą.

Kaip rašoma teismo pranešime, T.R. anksčiau buvo teistas 7 kartus, pernai spalį Panevėžio miesto apylinkės teismas jam buvo skyręs 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Nuoširdų prisipažinimą nuteistasis parašė 2008 metų gruodį.

T.R. nuteistas už tai, kad būdamas nepilnametis 2003 m. spalio 13 d. Vilniuje iš A.R. pagrobė automobilio BMW 735 raktelius, atrakino juo automobilį, užvedė ir išvažiavo, taip pagrobdamas minėtą A.R. priklausantį 5000 Lt vertės automobilį bei jame buvusius dokumentus ir daiktus, t. y. automobilio pardavimo pirkimo pažymą-sąskaitą, neturinčią materialinės vertės, civilinės atsakomybės draudimo polisą, neturintį materialinės vertės, automobilio magnetolą „Blaupunkt", 800 Lt vertės, langų valiklį, 10 Lt vertės, greičių dėžės tepalo, 50 Lt vertės, polirolio, 15 Lt vertės, tepalo, 30 Lt vertės, tuo padarydamas nukentėjusiajam 5 tūkst. 905 Lt materialinę žalą.

Teisme kaltinamasis visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas ir parodė, kad tą dieną Kalvarijų gatvėje pamatė einantį nepažįstamą neblaivų vyriškį ir nutarė jį apvogti. Jis priėjo prie vyriškio ir pasisiūlė padėti pareiti namo. Viena ranka paėmęs vyriškį už parankės, kita pradėjo kraustyti jo striukės kišenes, iš vienos kišenės ištraukė automobilio raktą.

Kai paklausė, kokį automobilį vyriškis turi ir kur jį laiko, šis atsakė, kad savo BMW  laiko Minties gatvėje, prie savitarnos degalinės. Daugiabučių namų kieme palikęs vyriškį, T.R. nuėjo prie nurodytos degalinės, atrakino automobilį ir juo nuvažiavo į Šnipiškių mikrorajoną. Ten nuošalioje vietoje jį paliko. Nusikaltėlis bandė parduoti pagrobtą automobilį, tačiau pirkėjo taip ir nerado.

Jis pats porą dienų važinėjo pagrobtu automobiliu. Sykį važiuodamas automobiliu pastebėjo, kad jį užfiksavo vaizdo kamera, nes viršijo leistiną greitį. Tada jis nuvažiavo į vieno namo kiemą ir ten paliko užrakintą automobilį, prieš tai iš jo išėmęs automagnetolą, kurią vėliau pardavė. Matė, kad pagrobtame automobilyje yra ir dokumentai. Automobilio raktą jis išmetė. Dėl automobilio vagystės labai gailisi, įsipareigoja atlyginti nukentėjusiajai padarytą žalą.

Vėliau policijos pareigūnai automobilį grąžino savininkui.

Teismas T.R. pripažino kaltu dėl automobilio vagystės ir dokumento pagrobimo ir skyrė 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Apibendrinus bausmę su ankstesniu nuosprendžiu, skirta galutinė 5 metų 6 mėnesių ir 15 dienų laisvės atėmimo bausmė. Nukentėjusiajam iš nuteistojo taip pat priteista 1655 Lt už automobilio magnetolos vagystę.

„Skirdamas bausmę kaltinamajam, teismas atsižvelgia į tai, kad T.R. anksčiau teistas, padarė apysunkį bei nesunkų nusikaltimus, tačiau nusikalto būdamas nepilnametis, padėjo tyrimui išaiškinti padarytas veikas, prisipažino ir gailėjosi dėl padarytų veikų, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė. Įvertinęs visas paminėtas aplinkybes, teismas konstatuoja, kad geriausiai bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus kaltinamajam laisvės atėmimo bausmę mažesnę už baudžiamojo įstatymo sankcijoje numatytos bausmės vidurkį“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min