Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas advokatas Marius Monkevičius: už 3 000 litų kyšį – 5 200 litų bauda

Marius Monkevičius
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Marius Monkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl pasikėsinimo sukčiauti prieš teismą stojęs teisininkas už grotų nesiunčiamas, tačiau baudžiamosios atsakomybės, kaip prašė jis pats bei du laiduotojai, neišvengė.

3 000 litų kyšio iš savo kliento pareikalavusį ir gavusį advokatą M.Monkevičių Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas pripažino kaltu.

Teismas pritarė prokuroro pozicijai bausti M.Monkevičių ne laisvės atėmimu, o tik bauda, nors pats kaltinamasis prašė apskritai atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės.

Už pasikėsinimą sukčiauti M.Monkevičiui skirta 40 MGL (5200 litų) bauda. Į skirtą bausmę teismas įskaičiavo dvi paras, kurias teisininkas praleido už grotų, todėl galutinė jam skirta bauda – 4680 litų.

Pirmadienio pavakarę nuosprendį nusidėjusiam advokatui paskelbusi teisėja Alberta Baltušytė pažymėjo, kad teismas neturėjo galimybių atsižvelgti į teisiamojo pageidavimą ir atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės. Nors advokatas atlygino padarytą žalą, charakterizuojamas teigiamai ir teisiamas pirmą kartą, jo poelgis negali būti vertinamas kaip vienkartinė neteisėta veikla. „Nusikalstamą veiką vykdė pakankamai ilgą laiką, sistemingai veikė, siekdamas užsibrėžto tikslo“,  – teisėja A.Baltušytė priminė, jog advokato derybos dėl neteisėtos duoklės tęsėsi nuo vasario pabaigos iki balandžio vidurio.

Teismo vertinimu, atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės šiuo atveju negalėjo būti taikyti dar ir todėl, kad tam būtina sąlyga – visiškas kaltės pripažinimas. „Nebuvo visiškai nuoširdus“, – teisėja A.Baltušytė priminė, jog gindamasis M.Monkevičius buvo sukūręs versiją, esą jo klientas atsisakė jam mokėti sutartą 500 litų honorarą, todėl jis nutarė kitokiais būdais atgauti esą jam teisėtai priklausantį atlyginimą už atliktą darbą.

Šią versiją paneigė užfiksuoto telefoninio pokalbio tarp advokato ir jo kliento įrašas.  „Taigi jau sumokėjai!“ – tokie M.Monkevičiaus žodžiai girdimi įraše. 

Kaip rašė 15min.lt, viename sename ikiteisminiame tyrime dėl galimo autorinių teisių pažeidimo M.Monkevičius atstovavo karo fotografui Liutaurui Strimaičiui. Advokatas užsigeidė papildomo „honoraro“: duok tris tūkstančius, o aš pasirūpinsiu, kad policija tave paliktų ramybėje. Kyšį paėmusį advokatą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai balandžio 19 dieną sulaikė su įkalčiais.

Iš pradžių manyta, kad M.Monkevičius iš tiesų rengėsi perduoti pinigus tyrėjams ar prokurorams. Tačiau tokių duomenų tyrimo metu nesurinkta. Būtent todėl kaltinimai M.Monkevičiui buvo perkvalifikuoti: iš tarpininko kyšininkavimo į pasikėsinimą sukčiauti. Vyro veika vertinama tik kaip pasikėsinimas, nes apgaule gautais pinigais jis net nespėjo pasinaudoti.

Šiandienį teismo verdiktą nuteistasis turi teisę per 20 dienų apskųsti aukštesnės instancijos teismui. Po posėdžio 15min.lt paklaustas, ar svarstys galimybę pateikti apeliacinį skundą, M.Monkevičius nuleido akis ir neprataręs nė žodžio skubiai išėjo iš teismo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min