Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas Arūnas Baltrušaitis, Kauno rajone išžaginęs ir nužudęs moterį jos namuose

Teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Arūnas Baltrušaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno rajone įsikūrusi šeima pasamdė pagalbinį darbininką, kuriam leido apsigyventi sodyboje. Baudžiamosios bylos duomenimis, jaunas vyras ilgai šnipinėjo šeimininkę, o vieną dieną įsibrovė į jos namą, išžagino ir atėmė gyvybę. Teismas Arūną Baltrušaitį pripažino žagintoju bei žudiku ir pasiuntė kalėti 16 metų.

Kauno apygardos teisme ketvirtadienį paskelbtas nuosprendis 24-erių Arūnui Baltrušaičiui, kaltintam neteisėtu informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimu, neteisėtu asmens būsto neliečiamumo pažeidimu, neteisėtu elektroninių duomenų perėmimu ir panaudojimu, moters išžaginimu ir jos nužudymu.

Jaunas vyras kalės 16 metų, rašoma Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Gintarės Veželytės ketvirtadienį paviešintame pranešime. 

A.Baltrušaitis kaltintas tuo, kad Kauno rajone esančioje kitam asmeniui priklausančioje sodyboje, kurioje jis dirbo ir gyveno, savo mobiliuoju telefonu per langus slapta filmavo namo gyventojus, surinktą medžiagą laikė savo kompiuteryje.  Taip pat slapta, prieš savininkų valią įsibrovė į vieną iš sodyboje esančių gyvenamųjų namų, kuriame iš esančių kompiuterių, įsirašydamas į savo USB, neteisėtai pasisavino fotonuotraukas, kuriose buvo užfiksuotos privataus šeimininkų gyvenimo akimirkos.

A.Baltrušaitis taip pat kaltintas tuo, kad 2014 m. sausio pradžioje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, jėga įsibrovė į minėtoje sodyboje esantį namą, kur panaudojo prieš namo šeimininkę fizinį smurtą, ją išžagino ir, siekdamas nuslėpti nusikaltimą, 55 metų moterį nužudė.

Nuteistasis turės nukentėjusiesiems sumokėti 60 000 eurų neturtinės žalos atlyginimą.

Nors kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažino visiškai, teisme A.Baltrušaitis prisipažino tik iš dalies. Dėl išžaginimo jaunas vyras savo kaltę neigė.

Teismas, įvertinęs byloje esančius duomenis, kaltinamojo, nukentėjusiųjų bei liudytojų parodymus, atsižvelgdamas į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį ir pobūdį, kaltės formą ir rūšį, kaltininko asmenybę, į atsakomybę lengvinančių aplinkybių nebuvimą ir į nustatytą atsakomybę sunkinančią aplinkybę, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, A.Baltrušaičiui skyrė 16 metų laisvės atėmimo bausmę.

A.Baltrušaitis turės nukentėjusiesiems sumokėti 60 000 eurų neturtinės žalos atlyginimą ir 4 120 eurų nukentėjusiųjų išlaidas advokato paslaugoms apmokėti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min