Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas buvęs Lukiškių kalėjimo direktoriaus pavaduotojas Vilius Šlaičiūnas ir jo žmona FNTT tyrėja Ramunė Šlaičiūnienė

Ramunė Šlaičiūnienė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / FNTT dirbusiai Ramunei Šlaičiūnienei teismas už piktnaudžiavimą skyrė įspūdingą baudą – 77,4 tūkst. litų.
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs Lukiškių kalėjimo direktoriaus pavaduotojas Vilius Šlaičiūnas, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje (FNTT) dirbusi jo sutuoktinė Ramunė Šlaičiūnienė ir buvęs policininkas Algirdas Jančiauskas ketvirtadienį pripažinti kaltais korupcijos byloje. Jiems skirta baudų iš viso už daugiau nei 170 tūkst. litų.

V.Šlaičiūnui už prekybą poveikiu paskirta beveik 45 tūkst. litų, jo sutuoktinei už piktnaudžiavimą – 77,4 tūkst. litų piniginės baudos.

A.Jančiauskui už prekybą poveikiu Vilniaus apygardos teismas skyrė 51,4 tūkst. litų baudą. Teismas jam leido sumokėti per vienerių metų laikotarpį.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Vilius Šlaičiūnas (kairėje) ir Algirdas Jančiauskas
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Vilius Šlaičiūnas (kairėje) ir Algirdas Jančiauskas

Siekdamas užtikrinti paskirtų baudų sumokėjimą, teismas paliko galioti laikiną nuosavybės teisių apribojimą V.Šlaičiūno ir A.Jančiausko žemės sklypams. Teismas konstatavo, kad abu vyrai veikė bendrininkų grupėje.

Nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų jis gali būti skundžiamas Lietuvo apeliaciniam teismui.

Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnai nustatė, kad prekyba poveikiu kaltinami asmenys reikalavo iš piliečio V.V. 20 tūkst. litų kyšio ir priėmė reikalauto kyšio dalį (10 tūkst. litų) už tai, kad būtų priimtas palankus sprendimas FNTT tyrėjos R.Šlaičiūnienės atliekamame ikiteisminiame tyrime V.V. sugyventinės atžvilgiu. Įtariamųjų pokalbių pareigūnai klausėsi slapta.

Buvo užfiksuotas ir dalies pinigų perdavimas.

Tyrėja nesiekė ikiteisminio tyrimo metu keliamų tikslų atskleisti ir nubausti galimą nusikalstamą veiką padariusius asmenis, o veikė priešingai. Tokie veiksmai skatina visuomenę nepasitikėti teisėsaugos institucijomis, formuojamas teisinis nihilizmas.

Teismas konstatavo, kad savo veiksmais R.Šlaičiūnienė sumenkino FNTT autoritetą ir diskreditavo valstybės tarnautojo vardą. Bylos duomenimis, R.Šlaičiūnienė pažadėjo V.V. neteisėtai veikti savo atliekamame ikiteisminiame tyrime.

Teisėjos Leonardos Gurevičienės nuosprendyje rašoma, kad R.Šlaičiūnienė asmeninius interesus iškėlė aukščiau valstybės, kurios tarnyboje dirbo, pažadėdama priimti priešingus tarnybai sprendimus, o jos padarytas nusikaltimas sukėlė didelį rezonansą visuomenėje, nes, pasinaudodama tarnybine padėtimi, tyrėja nesiekė ikiteisminio tyrimo metu keliamų tikslų atskleisti ir nubausti galimą nusikalstamą veiką padariusius asmenis, o veikė priešingai. Tokie veiksmai skatina visuomenę nepasitikėti teisėsaugos institucijomis, formuojamas teisinis nihilizmas.

Niekur nedirbantis buvęs Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnas, pensininkas A.Jančiauskas, FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėja R.Šlaičiūnienė bei jos sutuoktinis, tuometinis Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo direktoriaus pavaduotojas, V.Šlaičiūnas buvo sulaikyti Vilniuje 2011 metų spalio 26 dieną. Jie buvo sulaikyti dviem paroms, dabar jiems yra paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Netrukus po sulaikymo pagal STT pateiktą medžiagą V.Šlaičiūnas buvo laikinai nušalintas nuo tarnybos. 2012 sausio 2 dieną jis atleistas iš darbo jo paties prašymu. R.Šlaičiūnienė nuo pareigų buvo nušalinta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min