Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas draugo pažįstamą nuo bylos bandęs išsukti policininkas Svajūnas Martinkėnas

Kalvarijos policija
Asociatyvinė iliustracija: Kalvarijos policijos automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismo sprendimu anksčiau neteistas Marijampolės rajono gyventojas Svajūnas Martinkėnas pripažintas kaltu dėl to, kad piktnaudžiaudamas tarnyba iš dalies sutrukdė vykdyti teismo nutarimą dėl administracinio teisės pažeidimo, o prekiaudamas poveikiu jis siekė padėti savo draugo pažįstamam asmeniui išvengti baudžiamosios atsakomybės. Išskaičiavus laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, buvusiam Kalvarijos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus darbuotojui paskirta 123 MGL, t. y. 15 tūkst. 990 litų, bauda.

2011-ųjų vasarą Svajūnas Martinkėnas, būdamas valstybės tarnautoju turėjo teisę ir pareigą rinkti duomenis apie administracinius teisės pažeidimus, piktnaudžiavo savo įgaliojimais ir neteisėtai išdavė leidimą Lenkijos piliečiui atsiimti priverstinai nuvežtą transporto priemonę – traktorių. Kaimyninės šalies pilietis atsiėmęs traktorių jį paslėpė, todėl antstoliai negalėjo įvykdyti Marijampolės rajono apylinkės teismo nutarimo – konfiskuoti transporto priemonę.

Pasinaudojęs policininko malone, atsiėmęs traktorių lenkas jį paslėpė, todėl antstoliai negalėjo įvykdyti Marijampolės rajono apylinkės teismo nutarimo – konfiskuoti transporto priemonę.

Dar po metų nuteistasis, tuo metu laikinai ėjęs Viešosios policijos skyriaus viršininko pareigas, sužinojo, kad jo draugo geras pažįstamas gali būti pripažintas įtariamuoju baudžiamojoje byloje. Todėl, turėdamas tikslą padėti jam išvengti baudžiamojo persekiojimo, slapta susitiko su kolega iš kito skyriaus ir bandė šį įtikinti nepripažinti įtariamuoju savo draugo pažįstamo, nes neva jis nusikaltimo padaryti negalėjo.

Negavęs iš kolegos konkretaus atsakymo, nuteistasis susitiko su savo draugo pažįstamu ir priėmė 2 000 eurų (6 900 litų) kyšį, teigdamas kad ateityje vis dėlto paveiks kolegą ir šis neteisėtai veiks jo naudai vykdant įgaliojimus.

Ikiteisminio tyrimo metu pas kaltinamąjį kyšis nebuvo rastas, tačiau Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui Ričardui Gailevičiui teisme pavyko įrodyti, kad nuteistasis jį priėmė. 2014 m. spalio 20 dienos Lazdijų rajono apylinkės teismo nuosprendžiu iš S.Martinkėno priteista išieškoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – beveik 7 tūkst. litų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto poskyrio pareigūnai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dar gali būti apskųstas apeliacine tvarka, pažymima Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min