Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 28d. 13:16

Nuteistas kyšį pareigūnams siūlęs vairuotojas

Kyšis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kyšis

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė nuosprendį D.Z. (g. 1983 m.) už pareigūnų papirkimą ir skyrė jam 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant vieneriems metams, įpareigojant nuteistąjį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms.

Teismo pranešime spaudai teigiama, kad D.Z. nuteistas už tai, kad 2009 metų gruodžio 13–ąją apie 05.30 val. Konstitucijos prospekto – Geležinio Vilko gatvių žiedinėje sankryžoje, Vilniuje, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos Valdybos kelių patrulių rinktinės automobilyje policijos pareigūnams tikrinant jo girtumą, siekdamas neteisėtos valstybės tarnautojų veikos, t.y. siekdamas išvengti atsakomybės dėl vairavimo neblaiviam, pažadėjo šiems pareigūnams 600 litų kyšį už pageidaujamą neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus (už administracinio teisės pažeidimo protokolo nesurašymą).

Teismo posėdžio metu kaltinamasis D.Z. savo kaltę pripažino visiškai ir nurodė, jog  jį, važiuojantį automobiliu, sustabdė policijos pareigūnai. Tuo metu jis buvo neblaivus, todėl pareigūnams pasiūlė 600 lt kyšį už tai, kad pareigūnai nesurašytų protokolo. Policijos pareigūnai nesutiko paimti pinigų. Dėl šio įvykio gailisi, negalvojo, kad siūlydamas kyšį, daro nusikaltimą.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausti liudytojais policijos pareigūnai paaiškino, kad šiam vairuotojui buvo nustatytas 1,24 promilių girtumas. Pareigūnams pasakius, kad vairuotojui bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už vairavimą neblaiviam, pažeidėjas ėmė prašyti, kad protokolo nerašytų, kad jis dirba vienoje automobilių bendrovėje, kad suteiks 20 tūkstančių litų nuolaidą, jei pareigūnai pirks automobilį iš salono. Pažeidėjas ėmė pasakoti, kokie svarbūs jo giminaičiai, užimantys aukštus postus, kad jis pats labai turtingas ir turi daug butų. Policininkai  D.Z. perspėjo ne vieną kartą, kad jis daro nusikalstamą veiką, nes bando papirkti policijos pareigūnus, o policijos automobilyje yra filmavimo kameros, bet šis nepaisė šių perspėjimų ir ėmė siūlyti vis didesnes sumas. Galiausiai pasakė, kad duos 600 litų už tai, kad pareigūnai jį paleistų. Pažeidėjas aiškino,  kad jie važiuotų prie artimiausio bankomato, ir jis išgrynins tuos 600 litų. Pokalbis su vairuotoju buvo įrašytas.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą, o už jį pirmą sykį teisiamiems asmenims reali laisvės atėmimo bausmė paprastai neskiriama, kaltinamasis dirba, studijuoja, galiojančių administracinių nuobaudų nusikalstamos veikos padarymo metu neturėjo, todėl jam skirtina laisvės atėmimo bausmė, artima sankcijos minimumui, ir  laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėjimas.

Baudžiamasis kodeksas (BK) numato, kad tas, kuris davė kyšį valstybės tarnautojui, siekdamas neteisėto paperkamo valstybės tarnautojo veikos vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu iki 4 metų.

Temos: 1 Kyšis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min