Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas MDMA tablečių internetu nusipirkęs Biržų gyventojas

Konfiskuoti narkotikai
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: konfiskuoti narkotikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismas skyrė subendrintą bausmę – 1 883 eurų baudą Biržų gyventojui Lukui P., kurį pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir jų kontrabandos.

Byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą ir Lukui prisipažino kaltu, todėl bauda sumažinta vienu trečdaliu, t. y. kaltinamasis turės sumokėti 1 242 eurus per vienus metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Bylos duomenimis, 23 m. Lukas P. 2016 metais, tiksliai nenustatytu laiku, iš savo kompiuterio, neturėdamas tikslo platinti, internetu nusipirko iš nenustatyto asmens Nyderlandų Karalystėje psichotropinės medžiagos – 10,5042 g MDMA tablečių, kuriose yra 4,6954 g gryno MDMA.

Biržietis susitarė su užsieniečiu, kad prekė jam bus atsiųsta paštu, nurodė savo gyvenamosios vietos duomenis.

2016 m. kovo 5 d. siuntą, atkeliavusią iš Nyderlandų Karalystės į Vilniaus teritorinės muitinės Pašto postą, patikrino muitinės pareigūnai ir joje surado psichotropines medžiagas.

Kaltinamojo atsakomybę lengvina tai, kad jis visiškai prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi nusikaltęs, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

Skirdamas bausmę kaltinamajam teismas pažymėjo, kad nors už psichotropinių medžiagų kontrabandą baudžiamajame įstatyme numatyta tik laisvės atėmimo bausmė, šiuo konkrečiu atveju tokios bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui ir pačiai bausmės paskirčiai.

Lukas anksčiau nebuvo teistas, yra jaunas, uždarbiauja užsienyje, planuoja užsidirbęs pinigų studijuoti Lietuvoje. Kaltinamasis realiai siuntos su psichotropine medžiaga iš pašto neatsiėmė, anksčiau nebuvo įtartas dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis ar narkotinėmis medžiagomis, už tai nebuvo baustas ir administracine tvarka.

Teismo įsitikinimu, kaltinamojo padarytos nusikalstamos veikos buvo nulemtos lengvabūdiško požiūrio į įstatymo saugomas vertybes, dėl gyvenimiškos patirties stokos.

Teismo įsitikinimu, tai rodo, kad kaltinamojo padarytos nusikalstamos veikos buvo atsitiktinio pobūdžio, nulemtos lengvabūdiško požiūrio į įstatymo saugomas vertybes, dėl gyvenimiškos patirties stokos neteisingai įvertinus pačios veikos pavojingumą bei iš jos kylančios baudžiamosios atsakomybės griežtumą.

Visos nusikalstamą veiką ir kaltinamojo asmenybę apibūdinančios aplinkybės, teismo nuomone, sudaro pagrindą skirti šiam vaikinui švelnesnę bausmę, negu numatyta Baudžiamojo kodekso atitinkamo straipsnio sankcijoje, t. y. skirti jam baudą, pažymima Panevėžio apygardos teismo penktadienį paviešintame pranešime.

Apeliaciniai skundai dėl šio nuosprendžio gali būti paduodami per 20 dienų Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min