Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 6d. 10:20

Nuteistas mokyklos vadovus šantažu siekęs reketuoti septyniolikmetis

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

​Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu anksčiau teistas nepilnametis panevėžietis už turto prievartavimą nuteistas šešių mėnesių dešimties dienų laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, jam paskirta auklėjamojo poveikio priemonė – 40 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, rūpybos ar kitose valstybinėse įstaigose bei organizacijose ir elgesio apribojimas šešiems mėnesiams – įpareigojimas būti namuose nuo 21 val. iki 6 val. ryto ir tęsti mokslą.

Bylos duomenimis, vieną miesto mokyklą lankęs nepilnametis, į kurio rankas buvo patekusi USB laikmena su asmeninių duomenų informacija ir mokyklos renginių nuotraukomis, sugalvojo šantažu prasimanyti pinigų. Vaikinas pareikalavo, kad vienas šios švietimo įstaigos vadovų jam sumokėtų 900 eurų, o kitas – 1 tūkst. 400 eurų. Grasindamas sukompromituoti vadovus jaunuolis rašė jiems laiškus, siuntė SMS žinutes ir skambino telefonu.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro teigimu, šioje byloje buvo atskleistas tyčinis savanaudiškas nusikaltimas, kuriuo septyniolikmetis moksleivis siekė sau turtinės naudos, tačiau nesitikėjo būti demaskuotas.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas neturėdamas teisėto pagrindo atvirai ar užmaskuotai savo ar kitų asmenų naudai vertė kitą asmenį perduoti turtą, grasindamas paskelbti kompromituojančią ar kitokią informaciją, kurios atskleidimas nepageidautinas, numato arešto arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min