TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas nepilnametis, iš savo bendraamžio išviliojęs tėvų sąskaitų prisijungimo kodus

Teismas
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teismas paskelbė nuosprendį sukčiavusiam nepilnamečiui, kuris nukentėjusiems padarė žalos daugiau kaip už 11 tūkstančių litų.

Kaip praneša Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo atstovas spaudai, teisėjas, išnagrinėjęs Generalinės prokuratūros skyriaus prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, vienos pagrindinės mokyklos 10 klasės moksleivį R. (gim. 1993 m.) pripažino kaltu dėl neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos pažeidžiant informacinės sistemos apsaugos priemones, dėl neteisėto disponavimo elektroninės priemonės duomenimis, dėl neteisėto elektroninės priemonės duomenų panaudojimo bei sukčiavimo ir skyrė kaltinamajam prokuroro pasiūlytą bausmę – 6 tūkst. 500 litų (50 MGL dydžio) baudą.

Įskaičius dviejų parų sulaikymo laiką, kaltinamajam paskirta 5 tūkst. 980 litų (46 MGL dydžio) bauda.

R. nuteistas už tai, kad praėjusių metų rudenį vienoje interneto pokalbių svetainėje prisistatęs merginos vardu ir susipažinęs su savo bendraamžiu M., už pažadą suteikti tariamas seksualines paslaugas, iš M. įgijo jo tėvams priklausančius prisijungimo prie elektroninės bankininkystės sistemos klientų sąskaitų kodus ir slaptažodžius, prisijungė prie šių sąskaitų ir per kelis sykius suformavo pavedimus į savo pažįstamo sąskaitą, padarydamas nepilnamečio tėvams 11tūkst.  390 litų žalą.

Vėliau R. paprašė pažįstamo, kad šis išgrynintų gautus pinigus, nes jie esą yra tariamai sugrąžinta skola.

Ikiteisminio tyrimo metu R. sutiko, kad ši byla būtų baigta teismo baudžiamuoju įsakymu, t.y. kad jam būtų skirta bauda. Kaltinamasis nukentėjusiems atlygino padarytą žalą.

Ikiteisminio tyrimo metu R. savo kaltę pripažino, paaiškino, kad pernai spalį viename tinklalapyje sukūrė neegzistuojančios merginos anketą „Kamile" vardu, norėdamas iš vyrų, kurie norės su ja pabendrauti, išvilioti pinigus. Po kelių dienų jam parašė vaikinas.

Šis galvojo, kad R. yra mergina ir paklausė, kiek kainuos jos seksualinės paslaugos. Tuomet R. parašė, jog į nurodytą sąskaitą M. pervestų 500 litų, tačiau vaikinas atrašė, jog nemoka naudotis elektroninės bankininkystės priemonėmis.

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas M. paaiškino, kad jis vienoje svetainėje susipažino su mergina, ši žadėjo pas jį atvažiuoti ir paprašė atsiųsti tėvų sąskaitų prisijungimo kodus. Jis SMS žinutėmis išsiuntė du pagrindinius prisijungimo kodus, o vėliau ir kodus iš kodų lentelės. Nusiuntus tėvo ir motinos sąskaitų kodus, mergina taip ir neatvažiavo, o paprašė atsiųsti kitų sąskaitų prisijungimo kodų.

M. sutiko SMS žinutėmis atsiųsti visus prisijungimui prie jo tėvų sąskaitų reikalingus duomenis, o R., prisijungęs prie šių sąskaitų, beveik visus pinigus pervedė į kitą sąskaitą.

Nuteistajam išaiškinta, kad, nesutikdamas su teismo įsakymu, jis gali prašyti surengti bylos nagrinėjimą teisme, tačiau tuomet gali būti paskirta kita bausmė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min