Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas padėdavęs verslininkams laimėti viešuosius pirkimus Kauno valdininkas Algirdas Vaitiekūnas

A.Vaitiekūnas (dešinėje) sulaukė STT dėmesio.
15min.lt nuotr. ir montažas / STT pričiuptas ir nuteistas A.Vaitiekūnas ir toliau dirba Kauno savivaldybėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo kaltu pripažino buvusį Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėją Algirdą Vaitiekūną, kuris ir dabar dirba vadovaujantį darbą kitame savivaldybės padalinyje. Už neteisėtą pagalbą verslininkams viešuosiuose konkursuose jam skirta 13 tūkst. litų bauda.

Šiuo metu A.Vaitiekūnas dirba Kauno savivaldybės Statybos skyriaus Būsto renovacijos poskyrio vedėju.

Kauno apygardos teismas apkaltinamąjį nuosprendį priėmė praėjusią savaitę, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl korupcinių nusikaltimų organizuojant ir vykdant viešuosius pirkimus.

Maždaug penkerius metus A.Vaiteikūnas nuolat teikė informaciją vienam privačiam juridiniam asmeniui.

Ikiteisminį tyrimą prieš kelerius metus pradėję Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad eidamas Energetikos skyriaus vedėjo pareigas A.Vaitiekūnas įmonėms iki viešojo pirkimo suteikdavo informaciją apie planuojamus atlikti pirkimus ir padėdavo juos laimėti.

Maždaug penkerius metus A.Vaiteikūnas nuolat teikė informaciją vienam privačiam juridiniam asmeniui apie savivaldybės administracijos rengiamą atvirą konkursą šiuolaikinei Kauno miesto eismo valdymo sistemai įdiegti, kurios vertė – apie 71 mln. litų, neteisėtai sudarydamas sąlygas šiam juridiniam asmeniui pasirengti būsimam konkursui.

Taip pat STT pareigūnai nustatė šiuos piktnaudžiavimo atvejus: dėl viešojo pirkimo Kalniečių parko, J.Petruičio, Žirgo ir Įgulos gatvių apšvietimui atnaujinti, dėl viešojo pirkimo Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ šilumos punkto modernizavimo ir eksploatavimo darbams pirkti.

Energetikos skyriaus vyriausiasis specialistas bei Energetikos skyriaus viešojo pirkimo komisijos pirmininkas Pranas Urbanavičius toje pat byloje atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis mano, kad A.Vaitiekūnas po tokio teismo sprendimo neturėtų dirbti savivaldybėje. „Tai yra mano asmeninė nuomonė, dėl to šnekėsime su juo asmeniškai, bet jei teismas jam neuždraudė dirbti valstybės tarnyboje, mes vienašališkai negalėsime jo atleisti“, – teigė direktorius.

A.Vaitiekūnas 15min.lt sakė, kad kaltės nepripažįsta ir ketina skųsti šį teismo sprendimą. Jis nekomentavo, ar liks dirbti savivaldybėje. „Tai visai kiti klausimai“, – tepasakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min