Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 2d. 14:47

Nuteistas pats projektus rengęs ir juos tvirtinęs Skuodo vyriausiasis architektas

Buvęs vyriausiasis Skuodo rajono architektas Tomas Bagočius teisme
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Buvęs vyriausiasis Skuodo rajono architektas Tomas Bagočius teisme

Buvęs Skuodo rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas ir vyriausiasis architektas Tomas Bagočius ir matininkė Violeta Gutauskienė pirmadienį Klaipėdos apygardos teisme išgirdo nuosprendį. Nuteisti skuodiškiai turės valstybei sumokėti solidžias baudas – 19,8 tūkst. ir 12,1 tūkst. eurų.

Tomas Bagočius kaltintas pats rengęs statybos projektus, pats juos ir tvirtinęs.

Pagal bylos medžiagą, „užklasinė veikla“ buvusi tokia pelninga, kad pareigūnų fiksuotuose garso įrašuose girdėti, kaip valdininkas kabinete pasigyrė turįs tiek pinigų, kad išsipūtusią piniginę tenka keliu prispaust ir tada lenkt.

38-erių T.Bagočius ir jo bendrininke laikoma Registrų centro matininkė Violeta Gutauskienė kaltinti piktnaudžiavimu tarnyba, dokumentų klastojimu ir kyšininkavimu.

Šių metų gegužę pareigūnai sulaikė abu valdininkus. Paaiškėjo, kad architektas buvo sekamas jau kurį laiką, buvo klausomasi jo pokalbių telefonu, darbo kabinete.

Išsiaiškinta, kad skuodiškis už pinigus rengdavo gyventojams statybų projektus svetima pavarde. Vėliau, jau kaip valdininkas, tuos projektus tvirtindavo.

Teisme T.Bagočius teigė tiesiog po darbo papildomai uždarbiavęs. Jo advokatas bandė apeliuoti, jog atokioje Lietuvos savivaldybėje darbo užmokestis – nedidelis. Išsilaikyti šeimai buvo sunku. Teisme jis pažymėjo, jog Skuodo rajono savivaldybėje itin trūksta architektų, o savivaldybėje iki šiol – laisva darbo vieta.

Prokuroras prašė teismo skirti kaltinamiesiems skirti baudas: T.Bagočiui – 26 tūkst. eurų, V.Gutauskienei – 12,5 tūkst. eurų.

Teismas abu juos pripažino kaltais ir skyrė baudas, atitinkamai - 19,8 ir 12,1 tūkst. eurų.

Kaltinamasis pripažintas kaltu ir už tai, kad paėmė 100 Eur kyšį už teisėtą veikimą, t. y. už konsultacijas dėl tvarto, projektinės dokumentacijos tinkamo parengimo ir greitesnio suderinimo siekiant šiuos objektus įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Priėmęs kyšį valstybės tarnautojas ėmėsi veiksmų paskubinti aktualaus projekto rengimo darbus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min