Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas programišius

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas nuteisė Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentą D.M. (g. 1987 m.) už neteisėtą prisijungimą prie neteisėtos sistemos, neteisėtą disponavimą įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis bei pasikėsinimą sukčiauti.

Už šiuos nusikaltimus teismas D.M. skyrė 70 MGL (9100 Lt) baudą, į bausmės laiką įskaitė sulaikymo ir suėmimo laiką nuo 2007 12 19 iki 2008 01 04 ir galutinę bausmę paskyrė 36 MGL (4680 Lt) baudą, teigiama teismo pranešime spaudai.

D.M. nuteistas už tai, kad nuo 2007 m. sausio pradžios iki 2007 m. balandžio 30 d. Palangoje personaliniu kompiuteriu atsisiuntė kompiuterinę programą, skirtą kompiuterių tinklo saugumo monitoringui atlikti, kompiuterinę programą, skirtą atskleisti prisijungimo prie tarnybinių stočių internetu kodus ir slaptažodžius bei iš nenustato tinklalapio atsisiuntė programą, skirtą įgyti nuolatinei prieigai prie tarnybinės stoties, apeinant joje įdiegtas apsaugos priemones.

Nuteistasis kompiuterinės programos pagalba, kompiuterinių tinklų skanavimo internetu būdu, automatiniu režimu sudarė tarnybinių stočių, naudojančių operacinės sistemos 22-ąjį prievadą (angl. port, liet. prievadas, jungtis) sąrašą, į kurį pateko ir UAB „Informacijos valdymo centras“ tarnybinė stotis. Po to jis išsiaiškino prisijungimo prie tarnybinės stoties slaptažodį.

Nustatyta, kad D.M. Palangoje esančiame bute personaliniu kompiuteriu, per šiam butui suteiktą interneto prieigą, neteisėtai prisijungęs prie UAB „Informacijos valdymo centras“ tarnybinės stoties, minėtoje tarnybinėje stotyje surado AB „DnB NORD bankas“ ir UAB „Informacijos valdymo centras“ bendradarbiavimo sutarties pagrindu UAB „Informacijos valdymo centras“ pagamintą AB „DnB NORD bankas“ internetinio tinklalapio www.dnbnord.lt kopiją ir su ja susietą duomenų bazę, kurioje vėliau aptiko šio tinklalapio turinio valdymo sistemos administratoriaus autentifikavimo kodą ir slaptažodį. Vėliau nuteistasis neteisėtai prisijungė prie UAB "Baltic Data Center" tarnybinėje stotyje patalpinto AB „DnB NORD bankas“ tinklalapio www.dnbnord.lt turinio valdymo sistemos, kaip asmuo, AB „DnB NORD bankas“ įgalintas jį administruoti.

2007 m. liepos 3 d. neteisėto prisijungimo prie www.dnbnord.lt tinklalapio turinio valdymo sistemos metu D.M. pakeitė sistemos turinio valdymo nustatymus taip, kad naujai prisijungusio AB „DnB NORD bankas“ elektroninės bankininkystės paslaugos www.i-linija.lt vartotojo naudojama kompiuterinė internetinės naršyklės programa iš internetinio puslapio www.dnbnord.lt būtų peradresuojama ne į tikrąjį šio banko elektroninės bankininkystės paslaugos tinklalapį www.i-linija.lt, bet į katalogą www.dnbnord.lt/man, kuriame jis buvo patalpinęs savo netikro internetinio tinklalapio www.i-linija.lt kopiją.

Tą pačią dieną vienos įmonės buhalterė į netikro tinklalapio langą įvedė prisijungimo kodus, kuriuos D.M. įrašė į tikrą tinklalapį ir iš bendrovės sąskaitos į kitą sąskaitą pervedė 50 tūkst. litų.
Bendrovės buhalterė tuo metu netikrame tinklalapyje pamatė užrašą „Dėl techninių kliūčių interneto linija neveiks iki 15.00 valandos. Atsiprašome už nepatogumus“.

Tačiau D.M. šio nusikaltimo nebaigė, nes tą pačią dieną bendrovė pareiškė pretenziją AB „DnB NORD bankas“ dėl neteisėto pinigų pervedimo, o šio banko prašymu AB bankas „Snoras“ įšaldė šias lėšas ir jos nebuvo išmokėtos.

Tų pačių metų liepos 5 d. D.M. bandė iš kitos bendrovės sąskaitos analogišku būdu pervesti į kitą sąskaitą 10 tūkst. litų, , tačiau šio nusikaltimo nebaigė, nes suformuotą ir bankui pateiktą pavedimą AB „DnB NORD bankas“ darbuotojai įvertino kaip įtartiną ir finansinės operacijos atlikimą sustabdė.

Teisme D.M. savo kaltę pilnai pripažino.

Skirdamas bausmes D.Mončiui teismas atsžvelgė į jo asmenybę, į tai, kad yra jauno amžiaus, į tai, kad yra jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė 9pripažino savo kaltę) ir nėra atsakomybę sunkinančių aplinkybių, į tai, kad reali žala niekam nebuvo padaryta, jis dirba, todėl daro išvadą, kad jis baustinas bauda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Programišiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min