Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 14d. 16:25

Nuteistas pusantro mėnesio dukrą sužalojęs tėvas

Haroldui Š. teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Haroldui Š. teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Trečiadienį, rugsėjo 14 dieną, Kauno apygardos teismas savo pusantrų metų dukrą (nusikaltimo įvykdymo dieną mergaitė buvo vos pusantro mėnesio amžiaus) sužalojusiam Haroldui Š. skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kauno apygardos teismas nuteisė Haroldą Š. už mažamečio, bejėgiškos būklės žmogaus sunkų sveikatos sutrikdymą. Šią bausmę Haroldui Š. teismas subendrino su anksčiau teismo skirta ir neatlikta bausme.

Galutinė skirta laisvės atėmimo bausmė – 3 metai ir 3 mėnesiai, ją atliekant pataisos namuose. Nuteistasis valstybinei ligonių kasai turės atlyginti 7,5 tūkst. litų dukrelės gydymo išlaidų.

Nuosprendžio įsigaliojimo Haroldas Š. lauks laisvėje.

Haroldo Š. dukrai skubios vaikų reanimacijos specialistų pagalbos prireikė 2010 metų kovą, kai jai buvo vos pusantro mėnesio.

Pagal kaltinamąją medžiagą, vyras stipriai supurtė mažylę, dėl to ji patyrė sunkią traumą.

Haroldo Š. kūdikį pagimdė jo 15 metų draugė. Dukrą jiedu augino kartu, įvykio metu paauglė motina buvo išėjusi į parduotuvę.

Vyrui buvo pareikštas kaltinimas tyčia suspaudus rankomis ir stipriai pakračius savo vos pusantro mėnesio dukrą.

Taip mažylė patyrė daugybę sužalojimų, jai diagnozuotas sukrėsto vaiko sindromas. Dėl to kilo reali grėsmė kūdikio gyvybei. Mergaitę teko gydyti reanimacijos skyriuje, taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją.

Nelaimė įvyko praėjus vos porai savaičių, kai Haroldas Š. su savo 15-mete drauge bei jųdviejų mažyle apsigyveno išnuomotame bute.

Haroldas Š. tvirtino, jog mergaitė pati iškrito iš vežimėlio ir susitrenkė.

Teisiamasis tikino radęs mažylę išbalusią ir nekvėpuojančią. Tačiau, anot teismo medicinos specialistų, jos kvėpavimo sutrikimas buvo stipraus supurtymo pasekmė. Iškritus iš vežimėlio taip negalėjo nutikti.

Teisme liudininkai patvirtino, jog Haroldas Š. mylėjo mažylę, lanko ją ir dabar, nors kartu nebegyvena. Medikai nepastebėjo liekamųjų  traumos reiškinių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min