Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas savo nepilnametę dukrą sužalojęs panevėžietis

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Girtaujančio tėvo siautėjimas tol drumstė penkias dukras auginančios šeimos gyvenimą, kol skaudus incidentas atvedė smurtautoją į teisiamųjų suolą.

Kovo 19 dieną Panevėžio miesto apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio rajono gyventojas 43 metų J.M. kaltinamas savo nepilnametės dukros sužalojimu.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį neblaivus J.M. savo namų virtuvėje paprašė žmonos pinigų cigaretėms. Moteriai atsisakius jų duoti, įsiutęs sutuoktinis ėmė ją koneveikti ir smurtauti. Išgirdusi konfliktą, atbėgo dukra ir bandė apginti motiną. Tada vyras pagriebė virtuvinę kėdę ir trenkė ja dukrai į galvą.

Nuo smūgio paauglė nukrito ant žemės, jai buvo sužalota ausis, bėgo kraujas. J.M. pasakė einąs atsinešti kirvio, jam išėjus sutuoktinė užrėmė duris ir iškvietė policiją.

Ištyręs bylos įrodymus ir visas aplinkybes, teismas nustatė, kad J.M būdamas girtas smurtavo šeimoje ir sužalojo dukrą. Nepilnametei buvo nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Kaltinamasis J.M. savo kaltę pripažino, teismo posėdžio metu atsiprašė savo dukters. Tuo tarpu nukentėjusioji sakė netikinti, kad tėvas staiga ims ir pasikeis, nes jau 5 metus jis terorizuoja šeimą. Pasak paauglės, jai gaila mažamečių sesučių, kurios mato smurtą šeimoje. Nepilnametė sakė norinti, kad tėvas suprastų, jog negalima taip gyventi, todėl prašė teismo taikyti jam poveikio priemones, kurios galėtų jį drausminti.

J.M. atsakomybę sunkina ta aplinkybė, kad jis nusikalto būdamas girtas (1,44 promilės). Kaltinamasis prisipažino, kad būdamas blaivus tikrai to nebūtų padaręs.

Skirdamas bausmę, teismas vertino tai, kad J.M. padaryta nusikalstama veika priskiriama nesunkiam nusikaltimui, kaltinamasis sužalojo artimą asmenį – dukrą. J.M. yra neteistas, galiojančių administracinių nuobaudų neturi.

Teismas nusprendė skirti kaltinamajam J.M. 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos pradėti gydytis nuo alkoholizmo ir per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos išklausyti paskaitų kursą smurtinį elgesį keičiančioje programoje.   

Laisvės apribojimo laikotarpiu J.M. negalės be teismo ar bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos žinios keisti gyvenamosios vietos ir privalės vykdyti teismo nustatytus įpareigojimus. Jei kaltinamasis vengs atlikti laisvės apribojimo bausmę, ši bausmė bus keičiama į areštą.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min