Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas stambiu mastu kanapes auginti ir platinti užsimojęs panevėžietis Tomas Repšys

Kanapių auginimo laboratorija
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Kanapių auginimo laboratorija. Asociatyvnė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu 36 metų panevėžietis Tomas Repšys pripažintas kaltu dėl platinimo auginęs labai didelį kiekį draudžiamų kanapių, gaminęs narkotines medžiagas, disponavęs suklastotu dokumentu bei jį panaudojęs ir nuteistas 12 metų 6 mėnesių laisvės atėmimu.

Prokuroro prašymu nutarta konfiskuoti svetimu vardu registruotą ir nusikaltimui įvykdyti naudotą sodybą su visais pastatais ir įrengimais narkotinėms medžiagoms auginti bei gaminti. Dėl paskirtų kardomųjų priemonių pažeidimo nuteistąjį nutarta suimti teismo salėje ir piniginį užstatą – trisdešimt tūkstančių litų –  pervesti valstybei.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas teigia, kad kaltinamasis, prieš kelerius metus demaskuotas stambiu mastu užsimojęs auginti ir platinti narkotines medžiagas – kanapes ir jų dalis, tyrimo metu buvo pasislėpęs užsienyje. Ne kartą kone visose Vakarų Europos ir Skandinavijos šalyse už vagystes teistą panevėžietį surasti ir pargabenti padėjo paskelbta paieška ir mūsų valstybės Eurojuste atstovai.

Panevėžietis kartu su bendrininkų grupe nutaręs stambiu mastu verstis kanapių auginimu, prieš šešerius metus Panevėžio rajono Juodikonių kaime giminaičio vardu įsigijo sodybą, pastatus aptvėrė tvora, prie namo sienų pritvirtino signalų perdavimo įrenginius ir vaizdo kameras, sumontavo signalizaciją. Namas ir pagalbiniai pastatai buvo apšiltinti, tamsiu audiniu uždengti langai buvo sutvirtinti metalinėmis grotomis. Buvo atgabentos lentynos vazonams sustatyti, įrengta ventiliacijos sistema, sumontuoti šviestuvai, laistymo sistema, džiovintuvai ir kitos priemonės, reikalingos auginti kanapėms ir šioms narkotinėms medžiagoms gaminti.

Dar vieną svetimu vardu būstą-garažą neteisėtam verslui kanapių augintojas nusipirko mieste. Tam jis panaudojo suklastotą tapatybės kortelę, kurią pateikė prašydamas priimti į garažų kooperatyvą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato ONTB pareigūnai nustatė, kad T.Repšys  kartu su bendrininkų grupe augino 116 vienetų kanapių augalų ir pagamino labai didelį kiekį, t.y. 2917,094 gramo narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą platinti numato laisvės atėmimo bausmę iki 15 metų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min