Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistas taksistą alaus buteliu talžęs klaipėdietis

Naujųjų Vilniaus savivaldybės taksi automobilių pristatymas
Vilniaus sav. nuotr. / Klaipėdoje nuteistas taksisto skriaudikas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas už sunkų taksi vairuotojo sveikatos sužalojimą ir viešosios tvarkos sutrikdymą anksčiau neteistam, pagrindinį išsilavinimą turinčiam 32-ejų klaipėdiečiui skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę. Nukentėjusiajam vyras privalės atlyginti 5 589 litų turtinę ir 86 000 litų neturtinę žalą. Už sužalotojo gydymą Valstybinei ligonių kasai nuteistasis įpareigotas sumokėti 14 197 litų.

Kaip praneša Klaipėdos apygardos teismas, 2013 m. lapkričio 2 d. vakarą uostamiestyje, viešoje vietoje, matant kitiems žmonėms bei savo sugyventinės ir mažamečio sūnaus akivaizdoje, neblaivus kaltinamasis be rimtos priežasties – tiesiog nenorėdamas atsiskaityti už suteiktas taksi paslaugas – išdaužė taksi automobilio galinio lango stiklą ir alaus buteliu smogė vairuotojui į galvą, taip sukeldamas sunkų jo sveikatos sutrikdymą.

Teismas, išklausęs kaltinamąjį, nukentėjusiojo ir liudytojų parodymus, susipažinęs su teismo medicinos specialisto išvada, neblaivaus vyriškio elgesį pripažino chuliganišku ir vandališku.

Skirdamas bausmę už tyčinį nusikaltimą, teismas atsižvelgė į kaltinamojo atsakomybę lengvinančias aplinkybes – nuoširdų gailėjimąsi padarius nusikaltimą bei dalies padarytos žalos taksi bendrovei ir nukentėjusiajam atlyginimą, tačiau atsakomybę sunkino tai, kad vyras nusikalto būdamas neblaivus (2,91 promilės girtumas).

Skirdamas minimalią sankcijoje numatytą bausmę, teismas atsižvelgė ir į nukentėjusiojo poziciją bausmės skyrimo klausimu – jis prašė kaltinamojo griežtai nebausti.

Nurodyto dydžio neturtinės žalos atlyginimo priteisimą teismas motyvavo tuo, kad sunkiai sužalotas nukentėjusysis patyrė tiek fizines, tiek dvasines kančias, neigiamas emocijas, stresą, liko tik 30 procentų darbingas, be to, 4000 Lt neturtinę žalą kaltinamasis jam atlygino proceso metu, taip pat atsižvelgė į tokios kategorijos bylose susiklosčiusią teismų praktiką bei Civiliniame kodekse įtvirtintus sąžiningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus.

Priteistą turtinę žalą sudaro išlaidos vaistams bei dėl sužalojimo netektos nukentėjusiojo darbinės pajamos.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min