Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune nuteistas vyras, sugebėjęs policijos būstinėje žiauriai nužudyti kitą sulaikytąjį

Laikinojo sulaikymo kambariai policijos komisariate
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Laikinojo sulaikymo kambariai policijos komisariate
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį Kybartų gyventojui Raimondui Liaukevičiui (gim. 1975 m.), kuris pripažintas kaltu dėl žmogaus nužudymo iš chuliganiškų paskatų.

Anksčiau šešis kartus teistas kaltinamasis Raimondas Liaukevičius nuteistas už tai, kad 2008 m. rugsėjo 30 d. Vilkaviškio rajono policijos komisariato laikino sulaikymo kambaryje, būdamas neblaivus, asmeninio konflikto su kitu sulaikytuoju metu tyčia sudavė jam ne mažiau kaip 5 smūgius ranka, spyrė koja į galvą, šoną, krūtinę.

Tokiais veiksmais kaltinamasis padarė muštines žaizdas, kraujosruvas momens-smilkinio minkštuosiuose audiniuose, šonkaulių lūžius. Nuo patirto trauminio šoko, kvėpavimo ir širdies funkcijų nepakankamumo nukentėjusysis mirė.

Kaltinamasis R.Liaukevičius, padaręs jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką, neprisipažino ir paaiškino, kad buvo sulaikytas ir pristatytas į policiją be pagrindo, kad policininkas smurtavo – spyrė ir smaugė, uždarė į kamerą. Jis nurodė, kad kameroje buvo dar vienas sulaikytasis, kuris taip pat buvo sumuštas policininko. Kaltinamasis teigė, kad nukentėjusiojo nemušė, smūgių jam nesudavė, o policijos darbuotojai jį apkalba.

Byloje apklausti liudytojai tvirtino, kad sulaikymo kameroje vienas sulaikytasis mušė kitą sulaikytąjį ir vėliau abu buvo nuvežti į ligoninę – nukentėjusysis buvo be sąmonės, o kaltinamasis buvo vežamas nustatyti girtumą.

Teismas kaltinamąjį pripažino kaltu ir skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kauno apygardos teismas, įvertinęs visus byloje surinktus įrodymus, įvertinęs jų patikimumą, pakankamumą, palyginęs juos ir atsižvelgęs į visas svarbias aplinkybes, kaltinamąjį R.Liaukevičių pripažino kaltu ir paskyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Ją paskirta atlikti pataisos namuose.

Teismas taip pat priteisė atlyginti nukentėjusiojo artimiesiems 460 Lt turtinę žalą, atlyginti nukentėjusiojo gydymo išlaidas Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos – 1 438,90 Lt.

Šis Kauno apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, pažymima l. e. teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene pareigas Neringos Gudašytės pirmadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min