Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 25d. 08:36

Nuteistasis kaltinamas prievartavęs jį kaltinusios prokurorės turtą

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė V.Bartušienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje K.Š. kaltinamas prievartavęs turtą iš valstybinį kaltinimą jo baudžiamojoje byloje palaikiusios prokurorės.

Ikiteisminis tyrimas 2010 metų rugpjūčio mėnesį buvo pradėtas Klaipėdos apygardos prokuratūroje, kai buvo gauta informacija, kad bausmę atliekantis nuteistasis parašėlaišką prokurorei reikalaudamas į jo ir kito nuteistojo sąskaitas pervesti pinigus.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė V.Bartušienė. Tyrimo metu nustatyta, kad K.Š. 2010 metų liepos mėnesį, atlikdamas teismo paskirtą bausmę, neturėdamas teisėto pagrindo atvirai, savo ir kito nuteistojo naudai vertė perduoti 1000 litų. Tyrimą atlikusi prokurorė nustatė, kad K.Š parašė laišką valstybinį kaltinimą palaikiusiai prokurorei, kuriame išreiškė nepasitenkinimą teismo sprendimu byloje teigdamas, kad jis yra nuteistas nekaltai ir turi duomenų, jog prokurorė yra korumpuota. Kaltinamasis K,.Š. grasino, kad atlikęs bausmę, išdaužys prokurorės buto langus, padegs duris, tačiau tokių veiksmų nesiims, jei prokurorė perves į jo ir kito nuteistojo sąskaitas 1000 litų.

Prokurorės V.Bartušienės teigimu, kartais pasitaiko atvejų, kai nuteistieji išreiškia nepasitenkinimą dėl jiems nepalankaus teismo ar prokuroro priimto sprendimo. Tačiau šis atvejis išskirtinis tuo, kad nuteistasis mėgino prievartauti turtą iš pareigūno atvirai jam grasindamas. Tokie atvejai yra netoleruotini ir baustini.

Už svetimo turto prievartavimą panaudojant grasinimus baudžiamasis įstatymas numato areštą arba laisvės atėmimo iki šešerių metų bausmę.

Temos: 1 Prievarta
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min