Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteisti cigarečių kontrabandos bendrininkai

Cigarečių kontrabanda mikroautobuse
MKT nuotr. / Cigarečių kontrabanda mikroautobuse.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Klaipėdos apygardos teismas už didelio kiekio cigarečių kontrabandą nuo vienerių iki trejų metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmėmis nuteisė aštuonis 25–52 metų vyrus.

Bausmes nuteistieji atliks pataisos namuose. Iš nuteistųjų konfiskuota po daugiau nei 13 tūkst.Lt į valstybės biudžetą.

Teismas nustatė, kad 2010 m. liepos 19 d. pramoginiu laivu „Wismar“ iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto išplaukę aštuoni vyrai įplaukė į Lietuvos Respublikos išskirtinę ekonominę zoną ir, būdami nuo Lietuvos pakrantės nutolę apie 20 jūrmylių, iš jūros ištraukė nenustatytų asmenų atplukdytas dėžes su cigaretėmis. Cigaretes bendrininkai paslėpė įvairiose laivo vietose, t. y. kajutėje, mašinų skyriuje, tualete bei pagalbinėse patalpose. Vakare vyrai grįžo į Klaipėdos uostą, tačiau gabenamų 90 tūkst. pakelių trijų rūšių cigarečių su rusiškomis banderolėmis muitinės kontrolei nepateikė. Kontrabandinio krovinio bendra vertė, įskaitant nesumokėtus mokesčius – daugiau nei 64 tūkst. Lt.

Teismas, skirdamas kaltinamiesiems bausmes, atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, motyvus, kaltės formą, kaltininkų asmenybes. Kaltinamieji padarė sunkų tyčinį nusikaltimą ekonomikai ir verslo tvarkai. Nuosprendyje teismas nurodė, kad skiriant bausmes atsižvelgiama į tai, kad tiek ikiteisminio, tiek ir teisminio nagrinėjimo metu visi kaltinamieji pripažindami tik dalį faktinių aplinkybių (cigarečių pakrovimą į laivą) bei duodami prieštaringus parodymus nuolat stengėsi klaidinti teismą bei ikiteisminio tyrimo pareigūnus, siekdami išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Dėl to teismas padarė išvadą, kad kaltinamieji savo atliktų veiksmų nevertina kritiškai ir akivaizdžiai neigia byloje nustatytas faktines aplinkybes. Būtent toks jų elgesys šiuo konkrečiu atveju taip pat neigiamai apibūdino jų asmenybes. Teisminio proceso metu nenustatyta jokių kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių, nustatyta sunkinanti aplinkybė – veika padaryta bendrininkų grupe, padarytas sunkus tyčinis nusikaltimas.

Teismas atsižvelgė ir į tai, kad beveik 20 kartų viršyta gabentos kontrabandos dalyko vertė. Pasak teismo, šių aplinkybių visuma leido manyti, jog bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus visiems kaltinamiesiems realias laisvės atėmimo bausmes.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min