Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteisti dyzelino grobstytojai ir jiems talkinę pareigūnai

Byla
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teisme išnagrinėta didelės apimties baudžiamoji byla ir paskelbtas nuosprendis 17 asmenų.

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos iniciatyva, bendradarbiaujant su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. STT Panevėžio valdybai atskleidus nusikalstamos veiklos sistemą ir dyzelino grobstymo mastus, ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Generalinė prokuratūra sudarė tyrimo grupę iš STT Panevėžio valdybos ir Policijos departamento Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų.

Buvo išaiškinta, kad nusikalstamo susivienijimo nariai 2002–2003 metais Biržų, Rokiškio, Zarasų rajonuose neteisėtai prisijungdavo prie AB „Mažeikių nafta“ priklausančio magistralinio produktotiekio „Polockas-Ilukstė-Ventspilis“ vamzdyno ir iš Latvijos ir Rusijos bendrovės „Lat Ros Trans“ pagrobė ne mažiau kaip 255 500 litrų dyzelino, kurio vertė 382 467,15 Lt, jį slėpė bei pardavinėjo.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai ištyrė korupcinius dyzelino grobstytojų ryšius. Nusikalstamos grupuotės nariai pasinaudodavo savo pažintimis su pareigūnais, duodavo jiems kyšius, už kuriuos gaudavo informaciją apie sienos apsaugos tarnybos, policijos pareigūnų budėjimą bei planuojamus veiksmus.

Panevėžio apygardos teismas nusikalstamo susivienijimo vadeivai Virgilijui Tuomui skyrė 13 metų, Broniui Vickui – 7 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kiti dyzelino grobstytojai nubausti laisvės atėmimu nuo 1 iki 6 metų.

Nubausti ir dyzelino vagims talkinę buvę pareigūnai:

Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio vyresnysis policininkas Vaclovas Prusovas dėl bendrininkavimo, vagystės nuteistas 2 metams ir 8 mėnesiams laisvės atėmimo;

Biržų rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio inspektorius Kęstutis Tekutis už kyšininkavimą ir papirkimą nuteistas 2 metams laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams, atimta teisė trejus metus dirbti teisėsaugos institucijose;

Biržų rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio policininkams Sauliui Laurišoniui, Anatolijui Kravčiukui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Zarasų užkardos pasieniečiui Vitalijui Kuosai už kyšininkavimą ketveriems metams atimta teisė dirbti teisėsaugos institucijose;

Buvusiam Utenos rajono policijos komisariato Apsaugos skyriaus Reagavimo būrio patruliui Dariui Jankauskui (jo byla anksčiau buvo išskirta į atskirą bylą) dėl bendrininkavimo, nusikalstamu būdu gauto dyzelinio kuro įgijimo, naudojimosi bei padėjimo jį realizuoti buvo paskirta 2500 Lt bauda.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min