Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 30d. 11:11

Nuteisti narkotikų pardavėjas ir pirkėjas

Narkotikai
MKT nuotr. / Išanalizavęs abiejų kaltinamųjų telefonų išklotines, teismas padarė išvadą, jog kvaišalų pirkėjas ir pardavėjas bendravo ne sykį, todėl narkotikų pirkėjo paaiškinimas, jog heroiną iš A.M. pirko vienintelį sykį, vertinamas kritiškai.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė nuosprendį narkotikus pardavinėjusiam vyrui ir kvaišalus iš jo įsigijusiam pirkėjui.

Teismo išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad anksčiau tris sykius teistas A.Z. (g. 1982 m.) pripažintas kaltu dėl neteisėto narkotinių medžiagų laikymo neturint tikslo jų parduoti, jam skirta 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Ją subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, paskirta galutinė 3 mėnesių ir 2 dienų laisvės atėmimo bausmė. 

Sykį teistas A.M. (g. 1990 m.) pripažintas kaltu dėl narkotinių medžiagų platinimo bei dėl nedidelio kiekio narkotikų laikymo neturint tikslo jų parduoti, jam skirta 2 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Šią bausmę dalinai sudėjus su ankstesniu nuosprendžiu paskirta bausme, paskirta galutinė bausmė – 2 metai ir 3 mėnesiai laisvės atėmimo. 

 A.M. nuteistas už tai, kad 2009 metų liepos 17 dieną romų bendrijoje Vilniuje iš nenustatyto asmens neteisėtai, turėdamas tikslą parduoti, už 60 litų nusipirko ne mažiau kaip 0,146 g narkotinės medžiagos – heroino, kurios dalį suvartojo pats, o kitą dalį (0,026 g)  liepos 20 dieną prie savo namų už 20 litų pardavė A.Z.

Teisme liudijusių policijos pareigūnų teigimu, turėta informacijos, jog A.M. platina narkotikus Vilniaus mieste. Tikrinant šią informaciją, ir buvo sulaikyti kvaišalų platintojas ir pirkėjas.

 A.M. policijos pareigūnų buvo sulaikytas tą pačią dieną, asmens kratos metu pas jį buvo rasta 0,12 g heroino, o namuose – nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos – buprenorfino. 

 A.Z. nuteistas už tai, kad įsigijo heroiną iš A.M. 

 Abu kaltinamieji savo kaltę pripažino. A.Z. teigimu, jis narkotikus vartoja kelerius metus, kvaišalų prekeivio mobiliojo telefono numerį jam davė iš matymo pažįstamas vaikinas. A.Z. tvirtino, kad narkotikus iš A.M. pirko pirmą sykį. 

 A.M. teigimu, jis vartoja narkotikus tris mėnesius, juos perka romų bendrijoje iš asmenų, kurių atpažinti negalėtų. Už vieną dozę heroino jis moka 20 litų. Kaltinamasis pripažino, jog vieną dozę pardavė A.Z. 

Teisme liudijusių policijos pareigūnų teigimu, turėta informacijos, jog A.M. platina narkotikus Vilniaus mieste. Tikrinant šią informaciją, ir  buvo sulaikyti kvaišalų platintojas ir pirkėjas. 

Išanalizavęs abiejų kaltinamųjų telefonų išklotines, teismas padarė išvadą, jog kvaišalų pirkėjas ir pardavėjas bendravo ne sykį, todėl narkotikų pirkėjo paaiškinimas, jog heroiną iš A.M. pirko vienintelį sykį, vertinamas kritiškai. 

 „Kaltinamasis A.Z. teistas  tris kartus, inkriminuojamą veiką padarė neatlikęs ankstesnės bausmės. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad pilnai pripažino  padaręs inkriminuojamą veiką, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Įvertinęs nurodytas aplinkybes, teismas skiria nors ir minimalią, bet realią laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose.

 A.M. teistas, inkriminuojamas veikas padarė po paskelbto ankstesnio nuosprendžio, neatlikęs 45 parų arešto bausmės. Jo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Įvertindamas nurodytas aplinkybes,  teismas skiria laisvės atėmimo bausmę, artimą numatytos bausmės minimaliam dydžiui“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 8 metų. Už neteisėtą disponavimą neturint tikslo jų platinti gali būti skirta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Temos: 1 Prekė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min