Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 2d. 11:18

Nuteisti netikrų šimtinių platintojai

Pinigai
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / Pinigai

40-mečio Renaldo Tuominio ir 32 metų Raimondo Janulionio viltis praturtėti, platinant netikrus pinigus, sužlugdė pastabi „Rimi“ prekybos centro, esančio Šiaulių laisvalaikio ir mados centre „Saulės miestas“, kasininkė.

Jai 2007 metų gruodžio 31-ąją vienas šiaulietis už alaus butelį norėjo įbrukti netikrą šimtinę. Pastabi moteris iškvietė apsaugos darbuotojus, šie vyrą sulaikė ir iškvietė policijos pareigūnus. Štai tada ir pradėjo vyniotis netikrų pinigų platinimo istorijos kamuoliukas, teigiama išplatintame pranešime.

Pasirodo, sulaikytajam Petrui T., prašydamas nupirkti alaus, šimtinę padavė Raimondas Janulionis, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, žinodamas, kad šimtinė netikra, alaus pirkėjo apie tai neįspėjo. Po keleto mėnesių kalbėdamas apie įvykį su netikra šimtine Petrui R.Janulionis pripažino, jog manęs, kad praeis. Vadinasi, vyras žinojo, kad jo kupiūra yra netikra, ir norėjo ją iškišti, pats nerizikuodamas. Darydami kratą pas R.Janulionį, jo striukės kišenėje pareigūnai aptiko dar keturias netikras šimtines. Šiaulietis pripažino, kad iš viso turėjo šešias tokias kupiūras: keturios yra piniginėje, vieną davęs alui nupirkti, o kitą paskolino pažįstamam Renaldui Tuominiui.

Pas jį pareigūnai rado tik vieną netikrą šimtinę. Vyras pripažino, kad jų turėjo keturias. Vieną jų pasiėmė sugyventinė, o kitas dvi jis Linkuvoje padavė dviem savo pažįstamiems, kad šie nupirktų alaus. Vienam linkuviškiui nei vienoje, nei kitoje parduotuvėje banknoto įsiūlyti nepavyko, iš kito pardavėja šimtinę priėmė ir davė du butelius alaus bei 92 litus grąžos. Tačiau moteriai banknotas pasirodė keistokas. Kai kitą dieną ji iš paštininkės išgirdo, jog Linkuvoje platinami netikri pinigai, suvokė, kad būtent tokį banknotą ir turi. Pardavėjai neliko nieko kito, kaip perduoti jį policijai.

Narpliodami šią netikrų pinigų platinimo istoriją, Šiaulių miesto policijos pareigūnai sužinojo, kad netikras šimtines Renaldui Tuominiui ir Raimondui Janulioniui už atliktą darbą įteikė juos statyboms nelegaliai įdarbinęs vienas pažįstamas. Šis pripažino minėtiems vyrams prieš Naujuosius metus sumokėjęs už darbą, tačiau paneigė, kad tai buvo netikri pinigai. Taigi atsakomybė už netikrų pinigų platinimą teko tik Renaldui Tuominiui ir Raimondui Janulioniui. Pirmajam teismas skyrė metus nelaisvės, tačiau bausmės vykdymą metams atidėjo. Na, o penkis kartus už vagystes, plėšimą, savavaldžiavimą teistam Raimondui Janulioniui teks pasėdėti už grotų metus ir tris mėnesius, nes jis šį nusikaltimą padarė lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos laikotarpiu, neišnykus teistumui. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min