TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteisti panevėžiečiai, Biržų kunigą palaikę banditu ir strypais sudaužę jo automobilį

Ernestas Želvys
15min nuotr. / Ernestas Želvys ir suniokotas jo automobilis
Šaltinis: 15min
8
A A

Karštais pėdsakais ieškodami tariamų plėšikų, vienos įmonės atstovai per klaidą įvykdė išpuolį prieš Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos dvasininką Ernestą Želvį ir jo krikšto sūnų. Apsijuokę tvarkdariai sulaukė teismo bausmių.

Užpuolusiems mašinoje sėdėjusius niekuo dėtus žmones chuliganams – laisvės apribojimo bausmė.

Panevėžio miesto apylinkės teisme nuosprendį išgirdo panevėžiečiai Darius Šukevičius ir Alvydas Jakubauskas, kurie pernai pavasarį Panevėžio rajone Paliūniškio kaime užpuolė mašinoje sėdėjusius žmones, apdaužė jų automobilį. Teismas pripažino juos padarius nusikalstamas veikas ir skyrė laisvės apribojimo bausmes: D.Šukevičiui – 1 metų, o A.Jakubauskui – 1 metų ir 3 mėnesių.

2016 m. kovo mėnesį, vidurdienį, Panevėžio rajone, Paliūniškio kaime, prie mokyklos pastato, D.Šukevičius ir A.Jakubauskas viešoje vietoje matant aplinkiniams elgėsi įžūliai. Automobilyje sėdintiems nukentėjusiesiems – Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos kunigui Ernestui Želviui ir jo krikšto sūnui P.P. sukeldami išgąstį bei baimę, suskaldė priekinį ir galinį automobilio „Audi“ stiklą, nulaužė vairuotojo pusės šoninį veidrodėlį, įlenkė vairuotojo dureles.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apgadintas „Audi“ automobilis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Apgadintas „Audi“ automobilis

Vėliau paaiškėjo itin kuriozinės šio įvykio aplinkybės. Pasirodo, A.Jakubauskas, kaip vienos krovinių pervežimo firmos vadovas, tą dieną buvo išsiuntęs tris pakrautus mikroautobusus į Norvegiją. Žaliojoje girioje prie kolonos pradžioje važiavusio mikroautobuso prisigretino „Audi A6“, jo keleivis pagrasino šautuvu. Vežėjai tai suprato kaip bandymą pagrobti mikroautobusus su visu kroviniu.

Prie važiuojančio mikroautobuso prisigretino „Audi A6“, jo keleivis pagrasino šautuvu.

Nors incidentas ir baigėsi tik ginklo pademonstravimu, A.Jakubauskas skubiai surinko smogikų komandą ir pats ėmėsi ieškoti įtariamųjų, norėdamas rasti juos greičiau už policiją. Paliūniškyje kerštautojai pastebėjo „Audi A6“. Dvasininkas čia buvo atvykęs prie vaikų namų. Pamanę, kad užklupo plėšikus, įsiutę vyrai suniokojo A.Želvio transporto priemonę, mirtinai įbaugindami tiek kunigą, tiek kartu buvusį jaunuolį.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apgadintas „Audi“ automobilis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Apgadintas „Audi“ automobilis

D.Šukevičius ir A.Jakubauskas šiais veiksmais pažeidė viešąją tvarką – demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, tad teismas jiems skyrė laisvės apribojimo bausmę.

Vyrai įpareigoti per 2 mėn. nuo nuosprendžio įsiteisėjimo solidariai atlyginti vienam nukentėjusiųjų padarytą 86,95 Eur turtinę ir 1 000 Eur neturtinę žalą, o kitam – 1 000 Eur neturtinę žalą. Jiems priteista padengti nukentėjusiųjų advokato išlaidas (po 250 Eur), apmokėti teismo išlaidas, rašoma Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene parengtame pranešime.

Nukentėjusiam dvasininkui E.Želviui dėl didesnės turtinės žalos atlyginimo pripažinta teisė į civilinį ieškinį.

Be to, D.Šukevičius ir A.Jakubauskas laisvės apribojimo metu įpareigoti dirbti arba būti registruoti darbo biržoje.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min