Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 18d. 09:38

Nuteisti pasienyje kyšių reikalaudavę du pasieniečiai

Kyšis
VSAT nuotr. / Kyšis

Už kyšių ėmimą du pasvaliečiai pasienio pareigūnai – 48 metų B.J. ir 44 metų D.B. neteko teisės dirbti valstybės tarnyboje – vienas dvejiem, kitas – trejiems su puse metų – tokį sprendimą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą priėmė miesto apylinkės teismas.

„Pasienio pareigūnai, ne vieną kartą reikalavę duoti ir priėmę kyšį už neteisėtą neveikimą – administracinės teisės pažeidimo protokolo nesurašymą dėl įvykdytų užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, gyvenimo ir  vykimo per ją tranzitu bei išvykimo tvarkos pažeidimų, padarė nusikalstamas veikas, kuriomis diskreditavo pareigūno ir valstybės prestižą“,- teigė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius. 

Kaip rašoma panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, užpernai vasarą ir rudenį Biržų ir Pasvalio rajonų teritorijoje Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės Pasvalio užkardos Sargybų poskyrio ir tos pačios užkardos Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės poskyrio pasieniečiai, sustabdę patikrinimui į Rygą vykstančius užsieniečius vairuotojus ir nustatę, kad jie pažeidė užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, gyvenimo ir vykimo per ją tranzitu bei išvykimo tvarką, ne vieną kartą reikalavo duoti kyšį.

Už kyšius valstybės sienos apsaugos pareigūnai pažeidimus padariusiems užsienio šalių vairuotojams padėdavo išvengti administracinių teisės pažeidimų protokolų surašymo.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės Pasvalio skyriaus pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės atėmimu dirbti tam tikrą darbą arba laisvės atėmimu iki trejų, penkerių ar aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min