Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteisti Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos pareigūnai

Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos tirtoje baudžiamojoje byloje, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Byloje Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie LR Vidaus reikalų ministerijos (PAGD prie LR VRM) Kauno miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos (toliau – PGT VPPI) pareigūnai – viršininkas D. N., vyresnysis inspektorius G. M., inspektorė J. A. B. – buvo kaltinami piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu. D. N. ir G. M taip pat buvo inkriminuojamas papirkimas, Panevėžio PGT VPPI viršininkui J. P. – kyšininkavimas ir dokumentų suklastojimas.

Baudžiamojon atsakomybėn dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo buvo patrauktas ir juridinis asmuo – UAB „F. K.“ bei du jos vadovai B. P. ir A. P.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Kauno m. PGT VPPI pareigūnai, bendrininkaudami su statyba ir dažymu užsiimančios UAB „F. P.“ vadovais, siekdami pasipelnyti, neteisėtai pasirašė kelių statinių (polistireno gamybos cecho, administracinių patalpų, automobilių serviso – dirbtuvių, automobilių serviso – parduotuvės, sandėlio), esančių Kaune, pripažinimo tinkamais naudoti aktus, nepaisydami to, kad priduodamuose objektuose buvo nustatyta esminių priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų, buvo pažeista daug statybos techninių reglamentų, respublikinių statybos normų bei taisyklių.

Užfiksuoti nusikaltimai STT pareigūnus atvedė ir į Panevėžio miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekciją. Pareigūnams pavyko užfiksuoti 2005 metų birželį įvykusį kyšio priėmimo faktą. Panevėžio PGT VPPI viršininkas J. P. savo tarnybiniame kabinete iš UAB „F. K.“ savininko paėmė 5000 litų. Pinigai buvo sumokėti už tai, kad neteisėtai būtų pasirašytas vienai uždarajai akcinei bendrovei priklausančių sandėlių metalinių konstrukcijų priešgaisrinio dažymo darbų priėmimo aktas, kuriuo objektas buvo pripažintas tinkamu eksploatacijai, kaip atitinkantis priešgaisrines saugos bei techninių statybų reglamentų reikalavimus. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad konstrukcijos buvo nudažytos ne tik netinkamais dažais, bet ir plonesniu sluoksniu nei numatyta projektinėje dokumentacijoje – nelaimės ar gaisro atveju nustatyti pažeidimai galėjo sukelti realią grėsmę visuomenės saugumui, žmonių sveikatai ir gyvybei.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Kauno miesto apylinkės teismas Panevėžio m. PGT VPPI viršininką J. P. pripažino kaltu ir skyrė viešųjų teisių atėmimą būti išrinktam ar paskirtam valstybės tarnyboje 2 metams ir 20 MGL baudą, taip pat konfiskuoti 5000 Lt, gautus darant nusikaltimą.

Kauno m. PGT VPPI viršininkui D. N. skirtas viešųjų teisių atėmimas būti išrinktam ar paskirtam valstybės tarnyboje 2 metams bei 30 MGL dydžio bauda. Jo pavaldiniui vyresniajam inspektoriui G. M. už papirkimą skirta 20 MGL dydžio bauda.

UAB „F. K.“ savininkas B. P. pripažintas kaltu ir jam skirta 40 MGL dydžio bauda. Jo kolega, minėtos bendrovės direktorius A. P, kaip ir Kauno m. PGT VPPI inspektorė J. A. B. išteisinti neįrodžius jų dalyvavimo inkriminuojamuose nusikaltimuose. Juridiniam asmeniui UAB „F. K.“ už papirkimą bei dokumentų klastojimą skirta 40 MGL dydžio bauda.

Ši baudžiamoji byla yra viena iš STT Kauno valdyboje dar 2005 metais pradėtų tirti su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnų piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu bei kyšininkavimu susijusių bylų. Tiriant šią nusikalstamą sistemą nustatyta, kad PGT VPPI pareigūnai, bendradarbiaudami su firmų, atliekančių stambių objektų dažymo bei kitus darbus, vadovais, už tam tikrą atlygį, neteisėtai, pažeisdami statybos reglamentus, pripažindavo objektus tinkamais naudoti. Tokios baudžiamosios bylos buvo iškeltos ne tik Kaune, bet ir Klaipėdoje, Panevėžyje. Kai kurie asmenys šiose baudžiamosiose bylose jau yra nuteisti, kai kurių atžvilgiu teisminis procesas tebevyksta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min