Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteisti sukčiai, inscenizavę automobilių avariją

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas pripažino Kęstutį Janušauską ir Ivaną Širvinską kaltais dėl pasikėsinimo apgauti draudimo bendrovę ir gauti keliolikos tūkstančių draudimo išmoką. Teismas nuteistiesiems paskyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, pinigines baudas bei nurodė atlyginti draudimo bendrovei padarytą žalą.

K.Janušauskas ir I.Širvinskas Vilniuje Eišiškių plento ir Baltosios Vokės gatvių sankryžoje inscenizavo avariją – jie draudimo bendrovei pranešė, kad K.Janušauskas, vairuodamas „VW Jetta“ automobilį, sukdamas į kairę nepastebėjo pagrindiniu keliu važiuojančio I.Širvinsko vairuojamo „Renault Scenic“ markės automobilio ir į jį atsitrenkė.

I.Širvinskas dėl neva patirtos žalos kreipėsi į draudimo bendrovę „ERGO Lietuva“, kurioje privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu buvo apsidraudęs K.Janušauskas. Draudimo bendrovės už „VW Jetta“ nebepataisomai apgadintą automobilį buvo prašoma daugiau nei 14 tūkst. litų siekiančios draudimo išmokos.

Draudimo bendrovei „ERGO Lietuva“ pradėjus tyrimą, nurodytų įvykio aplinkybių ir automobilių apgadinimų neatitikimai sukėlė įtarimų. Bendrovė kreipėsi į nepriklausomus ekspertus. Jie patvirtino jos nuogąstavimus, tad draudimo bendrovė privalėjo kreiptis į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą su prašymu atlikti nuodugnų tyrimą. Teismo ekspertai nustatė, kad automobiliai buvo apgadinti dar prieš eismo įvykį. Įvertinęs liudytojų parodymus ir atliktą automobilių ekspertizę, teismas priėjo prie išvados, kad automobilis „VW Jetta“ apgadintas ne susidūrimo su „Renault Scenic“ metu, bet sąmoningai atsitrenkus į plokščią daiktą.

Teismas pabrėžė, kad likus trims dienoms iki inscenizuoto eismo įvykio, K.Janušauskas kreipėsi į draudimo bendrovę dėl privalomojo transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimo. Tai patvirtina, kad K.Janušauskas savo elgesį apgalvojo, iš anksto ruošėsi apgauti draudimo bendrovę.

Tiek K.Janušauskas, tiek I.Širvinskas jau kartą buvo bausti administracine tvarka. Už pasikėsinimą į svetimą turtą Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas nuteistiesiems skyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Nuteistieji taip pat turės sumokėti po 3,9 tūkst. litų baudą ir atlyginti draudimo bendrovei „ERGO Lietuva“ 1,5 tūkst. litų išlaidas nepriklausomiems ekspertams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min