Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteisti telefonus ir kompiuterius neva pardavinėję sukčiai – mama, du sūnūs ir jų draugas

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Telefoninis sukčius
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto apylinkės teisme laisvės atėmimo bausmėmis nubausti 18 asmenų apgavę sukčiai – ne kartą bausti Zakarkų šeimos nariai – mama ir du jos sūnūs. Kartu sukčiavusiam panevėžiečiui laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas, skiriant baudžiamojo poveikio priemones.

Bylos duomenimis, nuteistieji internete pasiskelbdavę, kad parduoda telefonus ar kompiuterius, apgaulės būdu iš žmonių išviliojo nuo 140 iki 470 Eur, pasinaudojo banko sąskaitomis, mokėjimo kortelėmis pinigų pervedimui ir išgryninimui, mobilaus ryšio kortele telefoniniams pokalbiams.

Pakruojo rajone Gaižiūnų kaime gyvenančiai šeimai – mamai, dviem sūnums ir jų draugui už sukčiavimą, neteisėtą mokėjimo instrumento ar jo duomenų panaudojimą skirtos laisvės atėmimo bausmės – sūnums Simonui Zakarkai ir Audriui Zakarkai po 7 metus, mamai Jolantai Zakarkienei – 2 metai ir 3 mėn., o Andrius Krištanaitis nubaustas 4 m. bausmės vykdymą atidedant 3 metams.

„Teismas atsižvelgia į tai, kad broliai įvykdė po 5-6 tyčinius nesunkius nusikaltimus, už tyčines veikas teisiami vienas dešimtą, kitas aštuntą kartą, yra recidyvistai, administracine tvarka bausti, nusikalstamas veikas padarė neatsitiktinai, tad jiems skirta griežčiausia bausmės rūšis – laisvės atėmimas didesniam laikotarpiui nei įstatymo numatytas vidurkis.

Jų draugas dėl susiklosčiusios situacijos gailisi, nusikalstamas veikas įvykdė vos sulaukęs pilnametystės, todėl teismas nusprendė, kad yra pakankamas pagrindas manyti, jog bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo ir kaltinamojo atžvilgiu yra taikytinas bausmės vykdymo atidėjimas, skiriant baudžiamojo poveikio priemonę“, – sakė teisėjas Vytautas Krikščiūnas.

Bausmę broliui Simonui skirta atlikti pataisos namuose, o broliui Audriui – atviroje kolonijoje atimant nuteistiesiems bet kokią prieigą prie mobiliojo ryšio priemonių – interneto, telefonų ir kompiuterių. Jų motinai, subendrintos šioje byloje ir kitose bylose skirtos bausmės ir nustatyta galutinė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurią ji privalės atlikti pataisos namuose.

A.Krištanaičiui skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė su 8 MGL (301 Eur) dydžio bauda. Bausmės vykdymas teismo sprendimu atidėtas 3 metams, įpareigojant nuteistąjį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – įpareigojimas per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo įsidarbinti ir visą bausmės vykdymo atidėjimo laiką dirbti (ar būti registruotam Darbo biržoje) ar mokytis.

Teismas įpareigojo nuteistuosius atlyginti nukentėjusiesiems padarytas turtines žalas, iš viso apie porą tūkstančių eurų.

Teismas įpareigojo nukentėjusiesiems atlyginti padarytas turtines žalas: S.Zakarka įpareigotas nukentėjusiesiems sumokėti 1 050 Eur, A.Zakarka – 1 422,8 Eur, o A.Krištanaitis – 575 Eur.

Iš visų keturių nuteistųjų priteista sumokėti valstybei po 63 Eur teismo proceso išlaidų, rašoma Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Irmos Gritėnienės paviešintame pranešime.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min