TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteisti žiaurūs plėšikai, taburete mušę šeimininką ir iš jo namų pavogę turto daugiau nei už 11 tūkst. litų

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas balandžio 10 dieną išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje trys panevėžiečiai kaltinami sužaloję ir apiplėšę kelis žmones.

Ištyręs visus įrodymus teismas nustatė, kad Panevėžio rajono gyventojas D.Č., panevėžiečiai A.J. ir P.A. praėjusių metų birželio mėnesį įsibrovė į svetimus namus Panevėžio rajone, Naujamiesčio seniūnijoje, ir sumušę penkis nukentėjusiuosius pagrobė jų daiktus, kurių bendra vertė 11 tūkst. 249 litai.

Nusikaltimą sumanė 30 metų D.Č. Savo bendrininkams 27 metų A.J., to paties amžiaus P.A. ir asmeniui, kurio byla išskirta atskirai, jis pranešė, kad  A.K. pardavė namą, turi daug pinigų, ir pasiūlė vyrą apiplėšti.  

Plėšikai naktį atvyko prie A.K. namų. D.Č. liko stebėti kieme, o A.J. ir P.A. įsibrovė į patalpą. Grasindami peiliais jie sumušė A.K., N.J., J.K., M.K. ir V.B. Žiauriausiai buvo mušamas namo savininkas, plėšikai jam trenkė taburete, paskui daužė taburetės koja, reikalaudami atiduoti elektroninę mokėjimo kortelę, pasakyti PIN kodą, parodyti, kur seifas su pinigais. Taburetės koja buvo mušama ir nukentėjusioji J.K.

Nusikaltėliai pagrobė nukentėjusiųjų pinigus, telefonus, papuošalus, A.K. elektroninę mokėjimo kortelę, pinigus, krūmapjovę, M.K. asmens tapatybės kortelę ir kitus daiktus.

Nuvažiavę į Panevėžį bendrininkai bandė su A.K. kortele iš bankomato pasiimti svetimus pinigus, bet PIN kodas buvo neteisingas, tad plėšikams nepavyko to padaryti.

Vieną parą prieš apiplėšimą trijulė vakare lankėsi kitame kaime ir ten įsibrovę į namą sumušė šeimininką V.K.     

Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam D.Č., atsižvelgė į tai, kad jis buvo ne tik aktyvus  nusikaltimų dalyvis, bet ir jų organizatorius. D.Č. dėl plėšimų kaltu neprisipažino, anksčiau neteistas, niekur nedirba. Kaltinamieji A.J. ir P.A. kaltais prisipažino tik iš dalies, neteisti ir niekur nedirba.

Teismas pripažino D.Č. kaltu ir skyrė jam subendrintą galutinę bausmę – laisvės atėmimą penkeriems metams. Bausmę kaltinamasis turės atlikti pataisos namuose.

A.J. pripažintas kaltu, jam skirta subendrinta galutinė bausmė – laisvės atėmimas ketveriems metams šešiems mėnesiams. Bausmė paskirta atlikti pataisos namuose.

Teismas P.A. pripažino kaltu ir skyrė jam subendrintą galutinę bausmę – laisvės atėmimą ketveriems metams šešiems mėnesiams. Bausmę kaltinamasis turės atlikti pataisos namuose.

Kaltinamieji turės sumokėti nemenkas pinigų sumas nukentėjusiųjų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min