Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 15:47

Nuteistieji nepatenkinti Alytaus pataisos namuose atliekamomis kratomis

Laikinojo sulaikymo kambariai policijos komisariate
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Grotos

Ketvirtadienį apie 20 val., pasibaigus vakarienės laikui, apie 200 nuteistųjų išreiškė nepasitenkinimą tą pačią dieną įstaigoje atliktomis kratomis.

Ketvirtadienį Alytaus pataisos namų pareigūnai atliko kratas aštuntame ir devintame lokaliniuose sektoriuose. Šiuose lokaliniuose sektoriuose yra apgyvendinti asmenys ne kartą teisti už įvairius sunkius nusikaltimus ir asmenys, įtariami elektroniniu sukčiavimu.

Kratų metu buvo siekiama išimti didelius daiktus, t.y. spinteles, lentynas, ir kitus, kurie trukdo vykdyti nuteistųjų nuolatinę priežiūrą ir kurių neturėtų būti gyvenamosiose patalpose.

Penktadienį Alytaus pataisos namuose buvo tikrinamas nuteistųjų turimų daiktų svoris.

Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklės numato, kad nuteistųjų turimų daiktų bendroji masė neturi viršyti 30 kilogramų, o nuteistiesiems iki gyvos galvos – 50 kilogramų. Į leidžiamų turėti bendrą daiktų masę neįskaičiuojama baudžiamosios bylos medžiaga.

Kalėjimų departamentas praneša, kad paimti daiktai, išskyrus draudžiamus turėti, saugomi pataisos įstaigos sandėlyje arba, esant nuteistojo rašytiniam prašymui, perduodami prašyme nurodytam artimajam giminaičiui, sutuoktiniui, sugyventiniui ar pataisos įstaigos direktoriaus leidimu – kitam asmeniui.

Siekiant palaikyti Alytaus pataisos namuose tvarką ir rimtį bei užtikrinti sėkmingą pareigūnų darbą, buvo pasitelkti viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, atvyko Kalėjimų departamento atstovai. 

Tokio pobūdžio patikrinimai įkalinimo įstaigose vykdomi nuolat ir bus vykdomi ateityje.

Kalėjimų departamento duomenimis, Alytaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atlieka 1 tūkst. 475 asmenys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

25:27
15:09
54:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min