Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistieji skaudžiai reaguoja į mobiliojo ryšio blokavimo sistemų įrengimą

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Marijampolės pataisos namuose neseniai sumontuoti du įrenginiai, slopinantys mobiliojo ryšio signalą tam tikroje lokalioje teritorijoje.

Netrukus sulaukta ir nuteistųjų reakcijos. 2010 m. spalio 2 d. apie 21.50 val. Marijampolės pataisos namų kontrolės ir praleidimų poste budėję pareigūnai per vaizdo stebėjimo monitorių pastebėjo, kad iš 11-ojo lokalinio sektoriaus link mobilaus ryšio blokavimo įrenginio mesti polietileniniai maišeliai su skysčiu.

Po to ant laiptų aikštelės išbėgę du nuteistieji, veidus užsidengę medžiaginėmis kaukėmis, metė degančius fakelus link ryšio blokavimo įrenginio. Vienas degantis fakelas nukrito ant praleidimų posto pastato, o kitas – 11-ojo lokalinio sektoriaus kieme. Tai pastebėję pareigūnai fakelus užgesino gesintuvu ir apie įvykį nedelsdami informavo pataisos namų budintįjį direktoriaus padėjėją. Buvo sustiprintas 11-ojo lokalinio sektoriaus stebėjimas, tačiau daugiau incidentų nepastebėta.

2010 m. spalio 3 d. apie 8.00 val. dėl minėto įvykio 11-ojo lokalinio sektoriaus gyvenamosiose patalpose, 21-ame būryje, pasitelkus Marijampolės pataisos namų vidaus tvarkos užtikrinimo grupę, atlikta krata. Du nuteistieji, nevykdę administracijos teisėtų reikalavimų, buvo sulaikyti, jiems skirtos drausminės nuobaudos. Specialiosios priemonės ar koviniai veiksmai prieš nuteistuosius naudoti nebuvo. Kratos metu rasta savadarbė medžiaginė kaukė bei stiklinis 0,5 l talpos indas su rudos spalvos dažais. Pataisos namų administracija nuteistųjų nusiskundimų dėl atliktos kratos negavo. Dėl nuteistųjų veiksmų 2010 m spalio 2 d. pradėtas tarnybinis tyrimas.

2010 m. spalio 5 d. duomenimis, Marijampolės pataisos namuose bausmę atlieka 1145 nuteistieji.

Komentarai
Temos Marijampolė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min