Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 25, 15:53

Nutrauktas tyrimas dėl greitį viršijusio P.Gražulio: pritrūko įrodymų

2021 metų lapkričio 21 dieną greitkelyje Vilnius–Klaipėda buvo užfiksuotas „Lexus“ automobilis, lėkęs ne mažesniu nei 150 km/val. greičiu. Paaiškėjo, kad transporto priemonę vairavo parlamentaras Petras Gražulis. Tąkart Seimo narys savo kaltės nepripažino, o praėjus pusmečiui policija pranešė, kad administracinė teisena dviejų vairuotojų atžvilgiu galiausiai buvo nutraukta.
Petras Gražulis
Petras Gražulis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Lapkričio mėnesio pabaigoje automobiliu „Renault Espace“ važiuojantys jaunuoliai užfiksavo priešais juos vykstantį ir galimai greitį viršijantį automobilį „Lexus“.

Patikslinus pirminę informaciją, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje buvo pradėtas tyrimas dėl galimo greičio viršijimo.

Kaip 2022 metų gegužės 25 dieną informavo Kauno apskrities VPK, tyrimo metu nustatyta, kad galimas greičio viršijimo faktas buvo užfiksuotas tik remiantis matomais transporto priemonės „Renault“ spidometro duomenimis. Kreipiantis į transporto priemonės atstovybę buvo gautas atsakymas, kad transporto priemonės dokumentacijoje nėra informacijos apie galimą skirtumą tarp realaus automobilio greičio ir spidometre rodomo greičio. Greitis nebuvo užfiksuotas naudojant transporto greičio kontrolės prietaisą.

Sprendžiant asmens administracinės atsakomybės klausimą, pakankamai nesurinkus neginčijamų įrodymų, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str. 1 d. įtvirtintu nekaltumo prezumpcijos principu bei iš jo išplaukiančiu „in dubio pro reo“ principu, balandžio 21 d. administracinė teisena dėl galimo greičio viršijimo „Renault“ ir „Lexus“ vairuotojų atžvilgiu buvo nutraukta.

Vaikinai vijosi P.Gražulį

„Važiuojam paskui Petrą“, – vaizdo įraše sako vaikinas, kurio draugo vairuojamas automobilis pradeda vytis parlamentaro „Lexus“.

Tačiau pasivyti ne taip lengva, netrukus spidometras rodo net 152 km/val. greitį.

Praėjusį sekmadienį P.Gražulį už vairo pastebėję vaikinai nežinojo, kad P.Gražulis policijos sprendimą atimti iš jo teisę vairuoti ginčija teisme, todėl gali sėsti už vairo, tad pasipiktino ne tik tuo, kad tautos išrinktasis smarkiai viršija greitį, bet ir kad apskritai sėdo už vairo.

Deivido teigimu, draugas panaršė internete ir rado straipsnių, skelbiančių, kad iš P.Gražulio buvo atimta teisė vairuoti.

P.Gražulio automobilį nufilmavęs Deividas, autostrada važiavęs su draugu taip pat Deividu, 15min pasakojo, kad politiką pastebėjo ties Kėdainiais.

„Ten buvo geras pusvalandis veiksmo. Jis mus prisivijo, mes pasitraukėme, kad aplenktų, tada pastebėjome, kad tai gali būti P.Gražulis. Specialiai jį prisivijome pažiūrėti – buvo visu 100 procentų, visu 150 procentų aišku, kad ten jis, nes jis atsisuko ir pasižiūrėjo į mus“, – pasakojo pašnekovas.

Deivido teigimu, draugas panaršė internete ir rado straipsnių, skelbiančių, kad iš P.Gražulio buvo atimta teisė vairuoti, todėl vaikinai nieko nelaukę paskambino policijai.

Anot pašnekovo, netoli Kauno P.Gražulio laukė nežymėtas policijos automobilis, tačiau policijos pareigūnai jo nepamatė.

„Tada mes paskui jį sekėme, bet pametėme iš akių kažkur už Kauno – buvo pradėję temti, lijo lietus. Policija su švyturėliais dar jį sekė, bandė pagauti autostradoje, mes patys važiuodami bandėme tikrinti kiekvieną išsukimą, degalinę, nes jis, pamatęs švyturėlius, galėjo kažkur pasitraukti“, – pasakojo jis. Deividas sakė, kad važiuojant Kauno link P.Gražulis vairavo agresyviai.

P.Gražulis: koks jūsų reikalas, kas vairavo?

15min susisiekė su parlamentaru P.Gražuliu, tačiau išgirdęs, kad buvo nufilmuotas skriejantis 150 kilometrų per valandą greičiu, jis pokalbį nutraukė ir vėliau neatsiliepė.

P.Gražulis šeštadienį, jau po 15min publikacijos, BNS patvirtino vykęs minėtu automobiliu, jis sakė matęs mašiną, kuri „važinėjo pirmyn–atgal“. Tačiau politikas neatsakė, ar tai jis vairavo „Lexus“.

„Nebūtinai aš vairavau, aš galėjau ir sėdėdamas gale matyti. (...) Koks jūsų reikalas, kas vairavo. Nei sustot pakely negaliu, nei į parduotuvę nueit negaliu...“, – žurnalistų dėmesiu piktinosi Seimo narys.

„O tie, kurių spidometras rodė 150, jie neviršijo (greičio – BNS)? Paklauskit, ar baudą susimokėjo“, – kalbėjo P.Gražulis.

Lapkričio pradžioje buvo skelbta, kad P.Gražuliui policija skyrė 15 eurų baudą už tai, kad be apsaugos priemonių vežė dukterį – skundą dėl to policijai parašė mergaitės mama.

BNS primena, kad 2011 metais P.Gražuliui taip pat teko aiškintis dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Tuomet fiksuota, kad jo iš Latvijos bendrovės nuomojamas visureigis BMW daugiau kaip 30 kartų viršijo greitį, tačiau politikui tada skirta tik 1000 litų bauda (apie 290 eurų) už tai, kad atsisakė nurodyti, kas vairavo visureigį. Mat P.Gražulis savo kaltę pripažino tik dėl vieno greičio viršijimo atvejo. Kas nuomojamą automobilį vairavo kitus kartus, politikas tikina nežinąs.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min