Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 17:32

Nužudęs sugyventinę vyras neteko laisvės vienuolikai su puse metų

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis

Panevėžio apygardos teismas pripažino pavojingu recidyvistu devynis kartus teistą, nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį A.B. ir paskelbė jam nuosprendį už tyčinį sugyventinės G.R. nužudymą. A.B. nubaustas vienuolikos su puse metų laisvės atėmimo bausme, iš kurių pirmus trejus turės atlikti kalėjime, likusius – pataisos namuose.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos teismas, kaltinamasis A.B. 2010 m. gegužės mėn. Panevėžyje, alaus bare „Pušynas“, gėrė alų kartu su savo sugyventine G.R. ir V.D.

Baigiantis darbo valandoms, visi trys susiruošė grįžti į apleistą namą, esantį Naujamiesčio gatvėje, kuriame nelegaliai gyveno. Pirmi sugrįžo A.B. su V.D. ir toliau girtavo. G .R. iš baro parėjo vėliau, buvo girta. A.B., supykęs dėl to, kad G.R. sugrįžusi išgėrė dar alaus, trenkė jai vieną kartą kumščiu į nugarą, o po to vieną kartą į nugarą dūrė peiliu. Moteriai buvo sužalotas kairysis plautis, dėl to ji nukraujavo ir naktį mirė.

A.B. savo kaltę pripažino iš dalies. Jis teigė, kad G.R. nužudyti nenorėjo, norėjo tik sutramdyti, kad nebegertų ir nubausti. Tačiau teismas konstatavo, kad normalaus protinio išsivystymo žmogus supranta, kad dūris peiliu į gyvybiškai svarbią kūno vietą – nugaros kairę pusę – gali sukelti ne tik rimtą sveikatos sutrikdymą, bet ir mirtį. Teismas pabrėžė, kad kaltinamojo iškreiptam realybės suvokimui, susilpnėjusiai emocijų ir veiksmų kontrolei įtakos turėjo jo girtumas, taigi, užpykęs ant nukentėjusiosios, dūrė peiliu jai į nugarą, savo sąmonėje nedetalizuodamas pasekmių.

Už A.B. padarytą nusikaltimą baudžiamasis įstatymas numato tik vieną bausmės rūšį – laisvės atėmimą. Jo padarytas nusikaltimas priskiriamas labai sunkių tyčinių nusikaltimų kategorijai, nusikaltimu sukeltos nepataisomas pasekmės – nužudyta jauna moteris. Teismas nurodė, kad A.B. teisiamas dešimtą kartą, ankstesniais nuosprendžiais jis buvo teistas už mažiau pavojingas nusikalstamas veikas, nukreiptas į nuosavybę, asmens sveikatą.

Įvertinęs bylos aplinkybes, pačios nukentėjusiosios elgesį ir gyvenimo būdą teismas skyrė A.B. bausmę, griežtesnę nei sankcijoje nustatytos laisvės atėmimo bausmės vidurkis.

Už žmogaus nužudymą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min