Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 22d. 10:48

Nužudymo Rožyne atomazga: panevėžietis užmuštas dėl 10 eurų skolos

Įtariamųjų suėmimas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įtariamųjų suėmimas

Policijos pareigūnai ir Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą dėl Rožyno rajone esančiame parkelyje nužudyto jauno panevėžiečio. Kaltinimai dėl šio nusikaltimo pareikšti dviem jaunuoliams. Jie bei dar vienas jų bičiulis bus teisiami ir už nužudytojo asmens draugo sumušimą.

Balandžio 23-iosios naktį Rožyno rajone, šalia pušyno buvo rastas be gyvybės ženklų gulintis 25-ių metų panevėžietis Justinas Skauda. Jauno vyro gyvybės iškviestiems medikams išgelbėti nepavyko. Vėliau ekspertai nustatė, kad jis mirė nuo daugybės smūgių, patyrė galvos traumą ir praradęs sąmonę užspringo savo krauju.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnams prireikė mažiau nei dviejų parų, kad nustatytų ir sulaikytų įtariamuosius, to paties rajono gyventojus.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad netoliese gyvenantį jauną vyrą, einantį miškeliu su dviem jaunesniais draugais, naktį užpuolė keli jaunuoliai. Vienas iš užpultųjų spėjo pabėgti.

Likę du buvo mušami, spardomi, daužomi medine lazda. Vienas sužeistasis, pasiekęs namus, buvo išvežtas į ligoninę, o griovyje netoli muštynių vietos surastam jo draugui medikai padėti nebegalėjo.

Apie tai, kad užpuolimas baigėsi nužudymu, kaltinamieji sužinojo kitą dieną paskaitę naujienas internete.

Tuomet jie sugrįžo į nusikaltimo vietą, kartu su kitais Rožyno gyventojais uždegė žvakutes nužudytam jaunuoliui ir apsimesdami, kad nieko nežino, kalbėjo, koks žiaurus yra gyvenimas.

Kaltinimai dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų, veikiant bendrininkų grupėje bei viešosios tvarkos pažeidimo pateikti 19-os metų Nedui B. ir dar vienam 18-os metų jaunuoliui. Pastarasis tuo metu, kai įvykdytas nužudymas, dar buvo nepilnametis.

Kartu su jais į teisiamųjų suolą sės dar vienas 18-os metų panevėžietis, kuriam pareikšti kaltinimai dėl nesmarkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos pažeidimo. Jis užpuolimo metu taip pat buvo nepilnametis.

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Donato Skrebiškio, nužudymu pasibaigusio konflikto priežastys – mažareikšmės.

Nužudymo priežastis buvo asmeniniai nesutarimai ir nedidelė piniginė skola – 10 ar 12 eurų.

„Tiek kaltinamieji, tiek nukentėjusieji buvo pažįstami asmenys. Iš to paties Rožyno rajono. Didžioji dalis ten ir gyveno. Vienam iš kaltinamųjų kilo mintis susisiekti su nukentėjusiuoju, dabar jau nužudytu asmeniu ir jį pamokyti. Kiti du kaltinamieji sutiko.

Buvo susisiekta telefonu, susitikta Rožyne, Miško gatvėje. Nukentėjusieji buvo užpulti.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Donatas Skrebiškis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Donatas Skrebiškis

Nužudymo priežastis buvo asmeniniai nesutarimai ir nedidelė piniginė skola – 10 ar 12 eurų“, – kalbėjo prokuroras Donatas Skrebiškis.

Griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas yra paskirta dviems kaltinamiesiems. Kitam yra paskirta švelnesnė priemonė. Visi trys asmenys policijai yra žinomi. Vienas jų teistas, kiti bausti administracine tvarka.

Už nužudymą dėl chuliganiškų paskatų Baudžiamasis kodeksas numato bausmę nuo 8 iki 20 metų. Šį nusikaltimą padariusiam nepilnamečiui gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min