Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nužudymu kaltinamas kaunietis apie savo bylą: „Juk ne už sandėliukus teisia“

Algimantas Lengvinas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Algimantas Lengvinas teisme
Šaltinis: 15min
1
A A

Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti nužudymo Kaune byla. Algimantas Lengvinas kaltinamas nužudymu, sunkiu sveikatos sutrikdymu dėl chuliganiškų paskatų, viešosios tvarkos pažeidimu.

Bylos duomenimis, 66 metų A.Lengvinas 2016 metų balandžio mėnesį Kaune, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, o tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui, tyčia tris kartus peiliu dūrė nukentėjusiajam į krūtinės kairę ir dešinę puses bei kairę šlaunį. Nuo šių smūgių peiliu nukentėjusysis, netekęs kraujo, įvykio vietoje mirė.

Tuo kauniečio siautėjimas nesibaigė. Netrukus po žmogžudystės jis pradėjo kelti sumaištį Aleksote. Kaltinamajame akte skelbiama, kad, apsvaigęs nuo alkoholio, demonstravo elementarių moralės bei elgesio normų niekinimą, niekinantį požiūrį į aplinkinius, šiurkščiai pažeidė visuomenėje priimtas elgesio taisykles ir elgėsi ypač įžūliai. A.Lengvinas metė du akmenis ir išdaužė virtuvės lango stiklo paketą.

Tuo metu grįžo namo gyventojas, kuris pamėgino sudrausminti vyrą. A.Lengvinas be jokios dingsties puolė praeivį peiliu. Dūrė nukentėjusiajam į dešinę krūtinės pusę. A.Lengvinas tai darė iš chuliganiškų paskatų, demonstruodamas nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdydamas visuomenės rimtį bei tvarką.

Laimei, antras nužudymas nepavyko, tačiau sukėlė nukentėjusiajam sunkų sveikatos sutrikdymą.

Kaltinamasis prieš nužudymą laisvėje spėjo pabūti vos vieną mėnesį. 2015 metais jis buvo nuteistas realia laisvės atėmimo bausme. Atlikęs bausmę, jis iš įkalinimo įstaigos išėjo 2016 metų kovo mėnesį.

Juk ne už sandėliukus teisia, – sakė nužudymu kaltinamas vyras.

Prasidėjus teismo procesui kaltinamasis pareiškė pretenzijas jam atstovavusiai advokatei Reginai Majauskienei. A.Lengvinas valstybės skirtą gynėją kaltino abejingumu ir tuo, kad ji jo neaplankė prieš prasidedant teisminiam procesui.

„Juk ne už sandėliukus teisia, ji čia kaip koks aksesuaras“, – šaukė jis.

Vyras pareiškė, kad atsisako advokato paslaugų ir sau teisme nori atstovauti pats.

„Aš su byla susipažinęs, bet pasiruošti gynybai man reikalingas terminas. Prašau nušalinti advokatę ir skirti kitą bylos nagrinėjimo laiką“, – teismui sakė A.Lengvinas.

„Esu jau antras advokatas, kurio atsisako šitas kaltinamasis. Paskirta jį ginti buvau beveik prieš metus laiko. Per tą laiką buvau keturis kartus pas jį tardymo izoliatoriuje, neskaičiuojant kartų, kai susitikdavome apklausose. Paskutinį kartą tardymo izoliatoriuje jį lankiau šių metų kovo mėnesį. Savo pareigas atlikau“, – sakė advokatė R.Majauskienė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Algimantas Lengvinas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Algimantas Lengvinas teisme

Teismas, paskelbęs pertrauką, nutarė netenkinti kaltinamojo prašymo.

„Kaltinamasis nenurodė pagrindų, dėl ko valstybės advokatas negalėtų tinkamai ginti kaltinamojo. Byloje nėra jokių duomenų, kad advokatė netinkamai atliko savo pareigas. Kaltinamasis kaltinamas labai sunkiu nusikaltimu ir jam gynėjas yra būtinas“, – motyvus paskelbė teismas.

Nerkit kilpą ant kaklo ir pakarkit, – teismui sakė A.Lengvinas.

„Teiskite mane už akių. Jeigu jūs man priverstinai priperšat advokatę, ji bus tik kaip aksesuaras, priedas, kad būtų nepažeistas procesas. Ką kalba advokatė ir prokuroras, jūs tikite, o ką aš sakau jums – vienodai. Teiskite mane už akių. Duokit tą 15 metų. Jūs per jėgą man peršate advokatą. Tai nerkit kilpą ant kaklo ir pakarkit“, – teismui sakė A.Lengvinas.

Byla pradėta nagrinėti iš esmės. Tačiau teismas buvo priverstas paskelbti pertrauką, kad teismo dalyviai galėtų susipažinti su papildomais dokumentais.

Už šį nusikaltimą A.Lengvinui gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 15 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min