Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nužudytos gimnazistės mama gailisi neužkirtusi kelio nusikaltimui: „Žudikės internete cituodavo šėtono bibliją“

Šiaulių gimnazistės žudikių byla Apeliaciniame teisme
Rūtos Strakšaitės nuotr. / Šiaulių gimnazistės žudikių byla Apeliaciniame teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vakarą BTV laidoje „Yra kaip yra“ – įtempta diskusija apie internete tykančius pavojus. Ar žinote, ką laisvu laiku veikia jūsų vaikas?

„Internete ieškojau įdomesnių šukuosenų, spalvų, makiažų ir pamačiau to tinklapio žymę. Taip nusprendžiau apžiūrėti, kas ten yra. Jo įvaizdis gana bauginantis, daug šokiruojančių nuotraukų. Ten  gali parduoti draugo sielą ir už tai gauti taškų“, – apie tinklalapį, kuris kelia nemažai diskusijų BTV laidoje „Yra kaip yra“ pasakos nepilnametė moksleivė Daina.

Įdomu tai, kad tame pačiame tinklalapyje, kuris Wikipedijoje nurodytas kaip skatinantis smurtinius nusikaltimus, buvo užsiregistravusi ir viena iš Šiaulių gimnazistės žudikių.

Aš juk viską mačiau, galėjau tam užbėgti už akių.

Ar baisaus nusikaltimo buvo galima išvengti? Į BTV laidos „Yra kaip yra“ studiją atvykusi nužudytosios moksleivės Nedos mama Dalia Račkauskienė teigė, kad ji žinojusi, ką internete veikia jos dukra ir net ką veikia jos žudikės.

„Neda nemažai laiko praleisdavo internete, ir aš labai domėjausi, ką ji ten veikia. Dukra dažnai parodydavo ir ką viešojoje erdvėje veikė tos merginos. Jos cituodavo puslapius iš šėtono biblijos, dėdavo savo nuotraukas su peiliais, krauju, pusnuoges. Tai neatrodė normalu“, – pasakojo nužudytosios Nedos mama, ir pridūrė, kad labai sunku atskirti ribą, kur yra normalus paauglio noras protestuoti ir atkreipti dėmesį, o kur jau baisi patologija.

„Aš juk viską mačiau, galėjau tam užbėgti už akių“, – BTV laidos „Yra kaip yra“ metu apgailestaus Nedos mama.

Šokiruojančią nuomonę laidos metu išreikš BTV „Yra kaip yra“ ekspertas G.Drukteinis: „Likimo ironija – auka išnyko, nebegrįš jau niekada. O man net kilo užuojauta žudikėms, galvojau kaip jos kenčia. Ir tai yra neteisinga. Čia kaip koks Breivikas, kuris gyvena sau sanatorijoj, mes juo domimės, o ar bent vieną iš aukų atsimenam? Vargu. Visada mums įdomesnis tas, kuris yra gyvas, ir mums labai rūpi kaip jis reintegruosis į tą visuomenę, kuri neva jį nuskriaudė“, – BTV „Yra kaip yra“ savo nuomone dalinsis etiketo žinovas ir šios laidos ekspertas G. Drukteinis.

Į BTV „Yra kaip yra“ laidos rengėjai taip pat stengėsi pakviesti ir vienos iš moksleivės Nedos žudikių motiną. Ji atvykti neišdrįso, tačiau savo emocijomis ir išgyvenimais sutiko pasidalyti atvirame laiške.

Ką nužudytosios merginos mamai ji papasakos laiške? Daugiau apie tai ir apie tikruosius pavojus tykančius viešojoje erdvėje bei Šiaulius sukrėtusio nusikaltimo detales – jau šį antradienio vakarą 20.30 val. per BTV.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min