Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oficiali policijos statistika: nusikalstamumas Kaune mažėja

Kauno policijos pareigūnai
Kaunas.lt nuotr. / Kauno policijos pareigūnai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno apskrities policijos vadovai visuomenei atsiskaitė už 2011 metų veiklą, pateikė statistinius duomenis ir rezultatus, įvardijo pagrindines nusikalstamumo tendencijas, aptarė policijos pareigūnų personalo mažėjimo problemas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Gintautas Žukauskas apibūdino kriminogeninę situaciją Kauno apskrityje. Pasak jo, per 2011 m. Kauno apskrityje užregistruotų nusikalstamų veikų skaičius, lyginant su 2010 m., sumažėjo 3,1 proc. Kaune užregistruotų nusikalstamų veikų skaičius per metus nuo 9010 sumažėjo iki 8412.

Mažėja sunkių ir labai sunkių nusikaltimų

G.Žukauskas pasidžiaugė, kad mažėja sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius. Per praėjusius metus užregistruotas 631 sunkus ir labai sunkus nusikaltimas (per 2010 metus – 640). Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų ištirta – 77 proc. Sumažėjo užregistruotų nužudymų skaičius.

Nors gerokai sumažėjo užregistruotų vagysčių įsibraunant į gyvenamąsias patalpas ir automobilių vagysčių skaičius, padaugėjo sukčiavimo atvejų: per 2011 m. šių nusikaltimų užregistruota net 1043. Šį augimą įtakojo telefoniniai sukčiavimai bei sukčiavimai greitųjų kreditų srityje.

Ir šiais metais vyriausias policijos komisariatas prioritetinėmis veiklos sritimis įvardina sunkių ir labai sunkių, rezonansinių nusikaltimų atskleidimą ir ištyrimą bei ekonominio pobūdžio ir finansinių nusikaltimų užkardymą ir atskleidimą.

Nesilaiko saugaus greičio

„2011 metais Kauno apskrityje įvyko 572 įskaitiniai eismo įvykiai, o 2010 metais per tą patį laikotarpį – 873, t. y. įskaitinių eismo įvykių skaičius sumažėjo 34,5 proc. Sužeisti 708 eismo dalyviai, t. y. 33,2 proc. mažiau lyginant su 2010 m. 21,9 proc. sumažėjo ir sužeistų vaikų skaičius„, – informavo Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Tautvydas Pučius.

Dėl neblaivių vairuotojų kaltės 2011 metais įvyko 25 įskaitiniai eismo įvykiai, o 2010 metais – 38. Pagrindinės visų eismo įvykių priežastys praeitais metais išliko tos pačios kaip ir ankstesniais metais: saugaus greičio nesilaikymas, reikalavimo duoti kelią nevykdymas, daromi pažeidimai pravažiuojant pėsčiųjų perėjas, transporto priemonių vairavimas esant neblaiviems, taip pat – ir pėsčiųjų daromi Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

„Statistika parodė, kad 2011-aisiais avaringiausia savaitės diena buvo ketvirtadienis. Daugiausiai eismo įvykių įvyko rytinėmis valandomis, t. y. nuo 7 iki 8 val., pietų laikotarpiu, nuo 13 iki 14 valandos, ir tuo laikotarpiu, kai dauguma žmonių baigia darbo dieną, t. y. nuo 16 iki 18 valandos“, – teigė Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas T. Pučius.

Reikia daugiau pareigūnų

Apie tai, kad policijos gretos mažėja, prabilta ne pirmą kartą. Kauno apskrities VPK viršininkas Algirdas Kaminskas minėjo, kad pareigūnų skaičius 100 tūkst. gyventojų Kauno apskrityje siekia 304,96, o tai yra pats mažiausias rodiklis visoje Lietuvoje. „Neramu dėl to, kad 2011 metais buvo priimti 45 darbuotojai, o atleisti – 298„, – neigimas tendencijas pabrėžė A. Kaminskas.

Kalbėdamas apie tarnybinę drausmę, A. Kaminskas apgailestavo, kad ne visi pareigūnai išlaikė sąžiningumo testą. A. Kaminskas informavo, kad 620 policijos pareigūnų jau yra ištarnavę 20 metų, 614 pareigūnų darbo stažas – nuo 15 iki 19 metų, todėl būtina priimti naujus žmones, ieškoti didesnių finansavimo galimybių.

„Esant tokiai situacijai, savivaldybių merams, teisėsaugos institucijų vadovams ir policijai reikia dirbti kartu, siekiant, kad žmonės nejaustų, jog jų saugumui skiriama mažiau dėmesio“, – galimų išeičių iš susidariusios situacijos ieškojo Kauno policijos vadovas. Jo nuomone, svarbiausia išlaikyti visuomenės pasitikėjimą, nes, kaip rodo visuomenės apklausos, Kauno apskrities policijos darbą teigiamai vertina 67 proc. gyventojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min