TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

​Olandą Guso miesto merą Panevėžyje pribloškė pažangūs policijos darbo metodai

Rene Verhulstas (antras iš kairės) ir kiti susitikimo dalyviai
Panevėžio apskrities VPK nuotr. / Guso meras Rene Verhulstas (antras iš kairės) ir kiti susitikimo dalyviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate lankėsi svečiai iš Nyderlandų Karalystės. Į Panevėžį politikai iš Guso miesto atvyko draugiškam vizitui, puoselėjant Panevėžio-Guso Sandraugą.

Panevėžio apskrities policijos viršininkas Egidijus Lapinskas Guso miesto merui Rene Verhulstui ir tarybos nariui Henkui Hoogerlandui pasakojo apie policijos darbą ir pasiekimus, aptarė problemas. Savo ruožtu svečiai dalinosi patirtimi, kaip jų šalyje sprendžiamos vienokios ar kitokios problemos. Guso miesto meras pasakojo, kad sprendžiant smurto artimoje aplinkoje problemą, jam suteikta teisė uždrausti artimąjį skriaudusiam asmeniui grįžti namo. 

Panevėžio policijos viršininkas su svečiais diskutavo apie alkoholio įtaką nusikaltimams. Svečiai pasiguodė, kad jų mieste yra ne tik alkoholio, bet ir narkotikų problema – legalizavus lengvus narkotikus, jais nori svaigintis ir nepilnamečiai, o tai draudžia įstatymas.

Prieš 21 metus Panevėžyje viešėjęs Guso miesto tarybos narys H.Hoogerlandas įsitikino, kad per tą laiką vietos policija gerokai patobulėjo. Kai ko olandai iš panevėžiečių gali netgi pasimokyti.

Guso miesto tarybos narys H.Hoogerlandas prisiminė, kad Panevėžio apskrities policijos komisariate lankosi ne pirmą kartą – ankstesnis jo vizitas buvo prieš 21 metus. Svečias pasidžiaugė, kad policija sparčiai modernėja, naudoja pažangias technologijas kasdieniniame darbe.

Olandai stebėjosi, kad naudodamiesi policijos elektroninių paslaugų sistema epolicija.lt, piliečiai gali užsiregistruoti vizitui, pateikti pirminius dokumentus, pranešti apie nusikaltimą ir pan.

Guso miesto meras svarstė galimybę tokią sistemą įdiegti ir jų mieste.

Susitikimo pabaigoje konstatuota, kad nusikaltimai Lietuvoje ir Nyderlandų Karalystėje yra panašūs, o toks aptarimas ir patirties pasidalijimas gali būti naudingas abiems pusėms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min