Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Operacijoje „Blue Amber“ suduotas smūgis Europos nusikaltėliams, tarp jų – ir lietuviams

„Aro" pareigūnai pradeda įtariamųjų sulaikymo operaciją
LP AOR „Aras“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sulaikymo operacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Operacijos „Blue Amber“ metu sulaikyta daugiau nei 500 įtariamųjų ir įvykdyta daug tarptautinių veiksmų 260 vietovių visame pasaulyje. „Mes vėl pamatėme, kad sėkmingas tarptautinis bendradarbiavimas gali turėti didžiulę įtaką organizuotam nusikalstamumui. Šios operacijos baigtis ir atlikti 500 sulaikymų primena nusikaltėliams, kad jie niekur nesijaus saugūs. Europolas su savo unikalia žvalgyba, techniniais pajėgumais ir toliau rems nacionalines teisėsaugos institucijas“, – teigia Europolo direktorius Robas Wainrightas.

Š. m. gegužės 4 – birželio 24 dienomis teisėsaugos institucijų pareigūnai iš 28 Europos Sąjungos valstybių narių, kartu su tarptautiniais partneriais, koordinuojant ir padedant Europolui, sutelkė pajėgas stambaus masto slaptoje tarptautinėje operacijoje „Blue Amber“, nusitaikydami į organizuotų nusikalstamų grupuočių veiklą bei jų infrastruktūras visoje Europos Sąjungos teritorijoje.

Tarptautinės operacijos „Blue Amber“ metu:

sulaikyta daugiau nei 500 įtariamųjų; 

sulaikyta 2,8 tonos kokaino; 

konfiskuota 390 transporto priemonių;

konfiskuota beveik 1300 tonų vogto metalo.

VIDEO: Operation Blue Amber

Pagrindinis operacijos „Blue Amber“ tikslas – kova su didžiausią grėsmę keliančių nusikalstamų grupuočių veikla ir pastarųjų nariais, veikiančiais Europoje. Policijos, muitinės ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnai, pasitelkdami žvalgybinę informaciją vykdė Europolo koordinuojamas „Blue Amber“ operacijos dalis nukreiptas į kovą su tokiomis nusikalstamomis veikomis kaip prekyba žmonėmis, sintetiniai narkotikai, prekyba šaunamaisiais ginklais, sukčiavimai, nusikaltimai elektroninėje erdvėje, neteisėta imigracija, prekyba kokainu ir heroinu, suklastotos prekės, organizuoti turtiniai nusikaltimai.

Lietuvoje tarptautinės operacijos „Blue Amber“ vykdymo koordinavimas ir kontrolė buvo patikėti Lietuvos kriminalinės policijos biurui (toliau – LKPB), kuris Lietuvoje vykdytų priemonių metu kontroliavo pastarųjų įgyvendinimą ir atliko operacijos rezultatų analizę. 

„LKPB kaip centrinė kriminalinė policija itin didelį dėmesį skiria tarptautiniam bendradarbiavimui ir kovai su organizuotu nusikalstamumu bei sunkiais nusikaltimais, šios sritys visuomet buvo ir išliks vienu iš pagrindiniu mūsų veiklos prioritetu. Tuo tarpu sėkminga kova įmanoma tik žengiant petys į petį su mūsų tarptautiniais partneriais ir kolegomis. Analogų neturintys operacijos „Blue Amber“ mastai – rimtas perspėjimas net pačioms rimčiausioms nusikalstamoms grupuotėms, kad tarptautinė teisėsaugos bendruomenė yra pasiryžusi kovoti su neteisėta jų veikla“, – teigia LKPB viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Pirmadienio popietę Lietuvos policijos departamente surengta trumpa spaudos konferencija, kurioje kartu su A.Roginskiu dalyvavo ir generalinio komisaro pavaduotojas Edvardo Šilerio.

VIDEO: Lietuvos kriminalistų komentarai apie operaciją „Blue Amber“

Lietuva aktyviais veiksmais prisidėjo prie operacijos „Blue Amber“ sėkmės.

Lietuvos teritorijoje vykdytos operacijos metu buvo patikrinta daugiu kaip 200 fizinių asmenų. Didžioji dalis jų Lietuvos piliečiai, buvo patikrinami ir kitų Europos Sąjungos valstybių bei trečiųjų šalių piliečiai. Operacijos metu patikrinti 356 juridiniai asmenys, iš jų 323 metalo supirkimo punktai ir 33 lombardai bei 214 transporto priemonių.

Operacijos metu nustatyta nemažai administracinių teisės pažeidimų, o dėl nustatytų galimų nusikalstamų veikų pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 189 str. –  nusikalstamu būdu gauto didelės vertės turto įgijimas ir realizavimas bei BK 222 str. – apgaulingas apskaitos tvarkymas.

Operacijos metu rasti ir paimti dideli kiekiai prekių, priemonių ir įrankių susijusių su galimų nusikalstamų veikų vykdymu (aukso ir sidabro dirbiniai, valstybiniai ir kėbulų numeriai bei kt.).

„Blue Amber“ yra sėkmingo tarptautinės teisėsaugos bendruomenės darbo rezultatas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min