Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Organizuota sukčiavimo motinystės pašalpomis grupuotė neteisėtai įgijo beveik 180 tūkst. Lt pašalpų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apskrities skyrius kartu su Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kaltinamieji įtariami apgaule įgiję beveik 180 tūkst. litų motinystės (tėvystės) pašalpų.

Kaip teigiama FNTT pranešime, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „I“ direktorė B.G. (g. 1964 m.) įtariama sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu, o statybų bendrovės „V“ direktorius D.M. (g. 1977 m.) – sukčiavimu, dokumentų klastojimu.

Įtariama, kad kaltinamieji organizuota grupe kartu su devyniais nariais apgaule įgijo beveik 180 tūkst. litų motinystės (tėvystės) pašalpų. Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto 2–ajam apylinkės teismui.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas B.G. ir D.M. gresia laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

Tyrimo duomenimis, nuo 2007 m. rugpjūčio mėn. vilnietė B.G. savo vadovaujamoje bendrovėje fiktyviai įdarbino pirmąją kūdikio besilaukiančią moterį, kuriai buvo paskirtas tokio dydžio atlyginimas, kad vėliau jai būtų paskaičiuota ne mažesnė kaip 5 tūkst. litų motinystės pašalpa.

Išaiškinta, kad bendrovėje „I“ buvo fiktyviai įdarbintos dar kelios besilaukiančios moterys, kurių pareigos (pvz.: komercijos direktorės, direktoriaus pavaduotojos) ir tariamai gaunamas atlyginimas nulėmė, kad joms būtų paskirtos maksimalios mokamos motinystės pašalpos, nors realiai moterys nedirbo ir jokio atlyginimo negavo. 2008 m. spalio mėnesį B.G. vadovaujama bendrovė „I“ tapo nemoki. Po bankroto B.G. tęsė savo nusikalstamą veiką ir neva darbino besilaukiančias moteris į kitą savo vadovaujamą bendrovę „B“.

Be to, išaiškinta, kad sukčiavimu ir kitais finansiniais nusikaltimais kaltinama B.G. besilaukiančias moteris įdarbino ne tik savo bendrovėse, bet ir D.M. vadovaujamoje statybos darbus atliekančioje bendrovėje „V“, kurios buhalterinę apskaitą ji pati tvarkė.

Nustatyta, kad per beveik dvejus metus fiktyviai įdarbintos 8 moterys ir 1 vyras, kurie apgaule įgijo motinystės, tėvystės pašalpas.

FNTT Vilniaus apskrities skyriaus tyrėjai atskleidė, kad daugiausia Naujojoje Vilnioje gyvenančių moterų į organizatorės pinkles pakliūdavo grožio salonuose, gydymo įstaigose ar iš pažįstamų sužinojusios apie galimybę neteisėtai pasididinti motinystės ar tėvystės pašalpas.

Paskaičiuota, kad klastojant dokumentus, sukčiaujant ir apgaulingai tvarkant buhalterinės apskaitą Lietuvos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui buvo padaryta 179 448 litų žala.
Tyrimo metu FNTT Vilniaus apskrities skyriaus tyrėjai ir Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra išaiškino, kad B.G. fiktyviai įdarbino iš viso 16 asmenų, kurie siekė gauti nepagrįstai dideles motinystės (tėvystės) pašalpas. Per dvejus metus organizuotai grupei „Sodra“ būtų išmokėjusi apie 700 tūkst. litų motinystės pašalpų.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas B.G. ir D.M. gresia laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min