Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 01 03, 09:46

Organizuotos grupės taikinyje – seksualines paslaugas sostinėje teikiančios moterys

Į teisėsaugos akiratį šeši 19-37 metų vyrai ir 27 metų mergina papuolė 2019-ųjų pavasarį. Vakare skubios pagalbos telefonu paskambinusi vilnietė pranešė, kad į jos nuomojamą butą atėjęs nepažįstamas vyras pareikalavo pinigų, grasino jai panašiu į pistoletą daiktu. Moteriai paaiškinus, kad pinigų neturi ir ėmus kviestis pagalbos, nepažįstamasis iš buto pasišalino.
Prostitucija
Prostitucija / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje 7 Vilniaus miesto bei rajono gyventojai kaltinami pasikėsinimu apiplėšti veikiant organizuotoje grupėje. Įtariama, kad kaltinamieji savo taikiniu buvo pasirinkę neteisėtai seksualines paslaugas sostinėje siūlančias moteris.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad minėtą dieną kaltinamieji dviem automobiliais važinėjo po Vilnių, galimai siūlydami prostitucija užsiimančioms moterims dirbti jiems, reikalaudami pinigų už vadinamą „stogą“. Po to, kai viena masažą namuose siūlanti nukentėjusioji kreipėsi pagalbos į policiją dėl ginkluoto plėšiko apsilankymo, įtariamieji buvo nustatyti ir sulaikyti.

Vienam iš kaltinamųjų pareikšti kaltinimai ir dėl narkotinių medžiagų platinimo. Buvo nustatyti du asmenys, iš jo galimai įsigiję sintetinių narkotikų. Vienas šių pirkėjų bus teisiamas ir dėl jo automobilyje sulaikymo metu rastų neteisėtai laikomų ginklų – trijų mėtomųjų durklų ir dujinio pistoleto.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Tomas Čepelionis.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro T.Čepelionio, surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad į organizuotą grupę susibūrę asmenys buvo pasiskirstę užduotis, veikė koordinuotai, tarpusavio bendravimui naudojo ir racijas. „Galima įtarti, kad pasipelnyti iš nelegaliai seksualines paslaugas teikiančių moterų buvo sumanyta tikintis, kad jos nesikreips į policiją“, – prokuratūros pranešime cituojamas prokuroras.

LR baudžiamasis kodeksas už plėšimą veikiant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

Byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min