Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 18:20

Padegimas Panevėžyje: ugnis suniokojo keturių butų duris, aprūko viduje buvęs katinas

Gaisro vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Gaisro vietoje
Naujieji metai Panevėžyje sutikti ne itin ramiai. Išdaužyti automobilių langai, suniokotos autobusų stotelės, susprogdintas reklaminis stendas. Tai tik keletas nevaldomo miestelėnų siautėjimo pasekmių. Kai kurie gyventojai audringos nakties pasekmes likviduoja dar iki šiol.

Molainių gatvės 56 – ojo namo gyventojai dar ir šiandien valė aprūkusias jų laiptinės sienas. Čia Naujųjų metų paryčiais kilo gaisras, kurio metu, kaip manoma, buvo pasikėsinta į gyventojų gyvybę bei turtą.

Antrame aukšte degiu skysčiu apipiltos užsiliepsnojo dviejų butų durys, vėliau ugnis pradėjo laižyti ir dar dviejų gyventojų duris.

Gaisro židinys buvo ties niša, kurioje yra įėjimas į du butus, tačiau juose žmonių Naujųjų naktį nebuvo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje

Pagalbos šaukėsi belsdama į sieną

Laiptinėje kilusį gaisrą pastebėjo gretimame bute gyvenanti moteris. Ji išgirdo keistus garsus ir atsikėlusi iš lovos nuėjo prie buto durų. Tuomet moteris suprato, kad laiptinėje šėlsta ugnis, o kelias iš buto – užkirstas.

Pensininkė pradėjo belsti į sieną, už kurios kaimynystėje gyvena jos sūnus. Moteriai pavyko jį prižadinti. Supratęs, kad motina šaukiasi pagalbos, vyriškis pravėrė duris į laiptinę. Liepsnos jau laižė ir jo motinos buto duris. Vyras puolė gesinti ugnį bei nedelsiant iškvietė ugniagesius.

Atvykę gelbėtojai užgesino laiptinėje kilusį gaisrą, tačiau dar privalėjo įsitikinti, ar butuose nenukentėjo žmonės. Jiems teko laužti vieno iš butų duris, o į kitą patekti per langą.

Kaip vėliau paaiškėjo, viduje tą naktį žmonių nebuvo, tačiau viename iš butų jau lydėsi parketas, ugnis buvo apėmusi grindų kilimėlį.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje

Įtaria, kad padegėjai sumaišė aukštus

Bute, kurio duris ugniagesiams teko išlaužti, gyveno šeima, auginanti 2 ir 5 metų dukras, tačiau Naujųjų naktį ji buvo išvykusi į Radviliškį.

Buto savininkė Eglė Lukoševičienė tvirtino, kad apie gaisrą sužinojo tik ryte, perskaičiusi vyro motinos atsiųstą žinutę. Po gaisro su savininke bandė susisiekti ir policija, tačiau moteris buvo išjungusi telefono garsą ir skambučių negirdėjo.

„Tuo metu nebuvome namuose. Gavome žinutę, kad mūsų durys išlaužtos, o naktį buvo gaisras. Galvojome, kad mūsų butas sudegė. Pasirodo, kad čia prie durų buvo pastatytas stiklinis butelis su degiu skysčiu. Grįžę palikome mergaites pas kaimynus ir ėjome apsikuopti. Smarvė buvo didžiausia, viskas aprūkę“, – sakė moteris.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje

Gyventoja neigė, kad jai šitaip kas nors keršija. Anot moters, padegėjai greičiausiai sumaišė aukštus.

„Aš manau, kad padegėjai tik susimaišė aukštuose. Galvoju, kad keršyti galėjo nebent virš mūsų gyvenantiems žmonėms. Ten įsikūrę patys triukšmingiausi visoje laiptinėje gyventojai, kurie atsikraustė prieš pusantrų metų. Ten nuolat girdisi didžiausias triukšmas, išgertuvės, muštynės. Mes juk šeima su mažais vaikais, su niekuo nekonfliktuojame, niekam netrukdome. Dabar nuostolius patyrėme mes. Reikės keisti duris, dažyti sienas. Duris išlaužė ugniagesiai, nes galvojo, kad esame uždusę viduje“, – pasakojo gyventoja.

Valo laiptinę ir skaičiuoja nuostolius

Kito buto gyventoja tvirtino, kad Naujuosius sutiko taip pat ne namuose. Moteris tvirtino taip pat priešų neturinti, todėl neįsivaizduojanti, kodėl padegėjai nusitaikė į šiuos du butus.

„Gal ir gerai, kad manęs namuose nebuvo, tačiau buvo geri kaimynai, kurie pastebėjo gaisrą. Aš apie tai sužinojau tik aštuntą valandą ryte. Dabar tvarkomės. Nudegė elektros, interneto laidai. Laukiame tarnybų, kad sutvarkytų. Visos laiptinės gyventojai valo aprūkusias sienas. Pirmas aukštas tik nenukentėjo. Man, ko gero, teks keisti ir duris. Nežinau, kur taikėsi padegėjai. Negaliu spėlioti kokiu tikslu jie uždegė duris, ar mus su kažkuo sumaišė. Net nežinau. Versijų gali būti daug, bet aš priešų neturiu ir su niekuo nekonfliktuoju“, – sakė 27 – erių gyventoja Aina Visockaitė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisro vietoje

Keršto versiją atmetė

Trečiame aukšte esančiame bute, kuriame, kaip teigia kaimynai, nuolat girdėdavosi triukšmas, Naujųjų naktį taip pat žmonių nebuvo. Nuomininkai buvo išvykę ir apie gaisrą sužinojo tik sugrįžę namo. Juose gyventojai rado katiną, nuo dūmų pajuodusiu kailiu.

„Kai mes išvažiavome, jokio gaisro dar nebuvo. Buvome išvykę pas žmonos gimines. Mums apie gaisrą pasakė paskambinusi buto savininkė. Mes čia tik nuomininkai. Laiptinė atrodė baisiai. Namuose radome aprūkusį katiną. Nors durys buvo uždarytos, bet dūmai prasiskverbė. Katinas buvo visas juodas, kojos, krūtinė aprūkusi. Visa laimė, kad jis nenukentėjo. Niekada jo ilgai vieno nepaliekame, tai čia jam buvo tarsi siaubo filmas su daug dūmų. Baisu buvo katinėliui. Nelinksmai sutiko Naujuosius metus“, – sakė Rolandas Lapavičius.

Stop kadras/Gaisro vietoje
Stop kadras/Gaisro vietoje

Vyras taip pat tvirtino jokių grasinimų nesulaukęs, atmetė ir keršto jam versiją. Anot pašnekovo, iki šiol gyvenimas šioje laiptinėje buvo ramus.

Įvykio aplinkybes aiškinasi policija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min