TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padidintą radiacinį foną skleidęs krovinys įleistas po papildomo patikrinimo

Radioaktyvu
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Radioaktyvu
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie sienos su Baltarusija VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai sulaikė padidintą radioaktyvų foną skleidusį krovinį. Jį gabenusiam vilkikui į Lietuvą buvo leista įvažiuoti tik po papildomo tikrinimo.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, antradienį ryte prie sienos su Baltarusija esančiame Šalčininkų pasienio kontrolės punkte suveikė stacionari jonizuojančios spinduliuotės lygio matavimo įranga. VSAT pareigūnai netrukus išsiaiškino, jog padidintą radiacinį foną skleidžia per Lietuvą tranzitu vykęs vilkikas MAN su puspriekabe.

Juo iš Rusijos tranzitu per Baltarusiją ir Lietuvą buvo gabenamas polipropileno ir trąšų krovinys, skirtas vienai Čekijos bendrovei.

Mašiną vairavęs 45 metų Baltarusijos pilietis pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens, transporto priemonės ir krovinio dokumentus.

Automobilį ir puspriekabę VSAT pareigūnai dar sykį patikrino nešiojamaisiais jonizuojančios spinduliuotės matavimo prietaisais. Paaiškėjo, kad transporto priemonė skleidžia 34 mikrorentgenų per valandą radiacinį foną. Leistinas fonas yra 30 mikrorentgenų.

Kaip įprasta tokiais atvejais, VSAT pareigūnai apie sulaikytą automobilį informavo Radiacinės saugos centro specialistus ir netrukus gavo atsakymą neįleisti vilkiko į Lietuvą.

Baltarusiui teko apsukti savo automobilį ir laukti Lietuvos pareigūnų tolesnių nurodymų neutralioje zonoje.

Tos pačios dienos pavakarę į pasienio kontrolės punktą atvykę Radiacinės saugos centro specialistai  apžiūrėjo gabenamą krovinį ir atliko jo tyrimą. Paaiškėjo, kad padidintą radiacinį foną skleidžia gabenamas kalio karbonatas. Radiacinės saugos centro direktoriaus sprendimu baltarusio vairuojamam vilkikui leista vykti tranzitu per Lietuvos teritoriją į Čekiją.

Apie vidurnaktį iš antradienio į trečiadienį, kai buvo sutvarkyti visi dokumentai ir kiti formalumai, vilkikui pasieniečiai leido įvažiuoti į Lietuvą.

2009 m. pasieniečiai šalies kontrolės punktuose iš viso nustatė 30 padidėjusios radiacijos atvejų. Dažniausiai padidintą foną skleisdavo įvairūs gabenami kroviniai. Paprastai išsiaiškinus visas aplinkybes būdavo gaunamas Radiacinės saugos centro leidimas įleisti krovinius į Lietuvą.

Pasitaikydavo ir tokių atvejų, kai padidintą foną skleisdavo ir po atitinkamo medicininio gydymo švitinimu keliaujantys asmenys. Jie dažniausiai turėjo pažymas apie gautas procedūras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min